W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

24 sty 2016, 15:30

Wycieczka do Pałacu Borynia

21 stycznia 2016 roku uczennice klasy III a technikum hotelarskiego pod opieką p. Marzeny Kuli oraz p. Żanety Ciuksy-Macoń odwiedziły zabytkowy obiekt - Pałac Borynia, położony na obrzeżach miasta Jastrzębia – Zdroju. Hotel oferuje swoim gościom wystrój, jakiego nie odnajdą w żadnym innym miejscu w okolicy.
21 sty 2016, 22:28

Warsztaty kulinarne z Mistrzem

19 stycznia 2016r. uczniowie klas gastronomicznych ZS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odbyli „lekcję z Mistrzem”. Naszymi Gośćmi byli Jerzy Poznański i Andrzej Pawlas.
15 sty 2016, 17:20

Dwójka kuźnią talentów

Podczas 24 Finału WOŚP na scenie w Galerii Jastrzębie swoje talenty zaprezentowali uczniowie Dwójki.
12 sty 2016, 19:18

Dwójka była z Wielką Orkiestrą

10 stycznia odbył się w całej Polsce XXIV Finał WOŚP. Kolejny raz włączyliśmy się w akcję Jurka Owsiaka. Uczniowie klas II d T, II e T, II ZSZ i III d T wraz z nauczycielami zespołu gastronomicznego wypiekali na tę okazję różne kulinarne specjały. Uczennice klasy III d T pod okiem p. Beaty Knopek i p. Marzeny Kuli reprezentowały naszą szkołę na stoisku zorganizowanym w Galerii Jastrzębie.
6 sty 2016, 21:39

Świat fotografii

Uczniowie klasy dziennikarsko-aktorskiej po raz kolejny mieli możliwość obejrzenia wystawy zdjęć. Tym razem było to podsumowanie słynnego “OFFO”, szóstej edycji Festiwalu Fotografii Otworkowej. W Festiwalu biorą udział członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików i wykładowcy uczelni artystycznych. Prezentacjom prac towarzyszą pokazy filmów, multimediów, prelekcje.
4 sty 2016, 17:15

Warsztaty kulinarne z panem Jerzym Poznańskim

Dnia 19 stycznia 2016 roku zapraszamy uczniów klas gastronomicznych na lekcję z „Mistrzem”. Tematem styczniowego spotkania będzie powrót do korzeni czyli jak przekształcamy staropolskie zalecenia w przepisach kulinarnych na potrzeby dzisiejszych smakoszy. Naszym Gościem będzie Jerzy Poznański – Ekspert Kulinarny, współautor książki „Sekrety kuchmistrzowskie Stanisława Czernieckiego. Przepisy z najstarszej polskiej książki kucharskiej z 1682 roku.”
4 sty 2016, 17:08

Sukces uczennicy klasy III b LO

Laura Bromboszcz uczennica klasy III B LO przygotowała pisemną pracę, dzięki, której zakwalifikowała się do drugiego etapu XLII Olimpiady Geograficznej.