Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Witamy na stronie Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi
II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

22 kwi 2016, 16:40

Pierwsza pomoc w przedszkolu

W kwietniu już kolejny raz odwiedziliśmy grupę pięciolatków z Publicznego Przedszkola Nr 21. Uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy. Młodzi słuchacze bardzo chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach i odpowiadali na pytania podsumowujące.
22 kwi 2016, 16:33

Szkolenie z pierwszej pomocy

W marcu uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego uczestniczyli w kursie w zakresie pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni. Celem kursu było przygotowanie do udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia i zdrowia.
15 kwi 2016, 18:21

Gala Talentów Dwójki

Już po raz trzeci zorganizowana została Gala Talentów Dwójki. To akcja, której pomysłodawcą jest Samorząd Uczniowski naszej szkoły. W czasie imprezy młodzież Dwójki miała okazję poznać talenty taneczne, wokalne i instrumentalne uczniów.
14 kwi 2016, 17:52

Warsztaty "Papiery do kariery"

12 kwietnia 2016 roku Młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w warsztatach "Papiery do kariery" organizowane przez Eurodesk Polska. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, jak prezentować swoje kwalifikacje przy pomocy dokumentów Europass.
12 kwi 2016, 15:40

Warsztaty kulinarne "Wiem co jem"

Ewelina Monin, Jadwiga Czajkowska, Anna Strzoda, Natalia Pawlak - uczennice klasy III ZSZ - wraz z nauczycielem panią Elżbietą Nowak zorganizowały w Szkole Podstawowej Nr 5 warsztaty kulinarne pt. "Wiem co jem".
8 kwi 2016, 23:48

Kulisy telewizji

4 kwietnia po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odwiedzili studio TVP w Katowicach. Ekonomiści z klasy II a T zapoznali się z funkcjonowaniem studia nagraniowego i realizatorskiego. Pracownicy telewizji przybliżyli im również historię powstania tej placówki. Młodzieży bardzo podobała się możliwość sprawdzenia się w roli prezentera, pogodynki i komentatora sportowego.
7 kwi 2016, 16:48

Koktajl fizyczno - chemiczny

7 kwietnia dzieci z Przedszkola Nr 21 w Jastrzębiu- Zdroju uczestniczyły w zajęciach pt. "Koktajl fizyczno - chemiczny". Podczas zajęć ciekawe świata przedszkolaki przy pomocy uczniów klasy II b LO miały okazję wykonać liczne doświadczenia z fizyki i chemii. Ich zaangażowanie i chęć eksperymentowania oraz zadawane pytania przyniosły dużo radości prowadzącym pokazy. Brawo Przedszkolaki!