Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

7 maj 2020, 17:43

Projekt unijny

Projekt w ramach RPO WSL 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego dla działania: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego dla poddziałania: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego.
7 maj 2020, 14:00

Psychologiczne ABC Maturzysty

Psychologiczne ABC Maturzysty i nie tylko, czyli jak dobrze wykorzystać czas na naukę i … (inne aktywności? czas wolny?). Rozpoczynamy dla Was cykl krótkich artykułów.
7 maj 2020, 11:00

Kolorowe wspomnienia

Pożegnaliśmy już tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Warto jednak na chwilę zanurzyć się w kolorowych wspomnieniach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji "Absolwenci 2019/2020".
6 maj 2020, 08:24

Szlakiem Korfantego i naszych wspomnień

Minęły kolejne święta, których nie obchodziliśmy w sposób tradycyjny. Decyzją Wojciecha Korfantego, 3 maja 1921 roku wybuchło trzecie powstanie śląskie. Było to powstanie zwycięskie – spowodowało, że Polska otrzymała ”Perłę w Koronie”, część przemysłowego Górnego Śląska. Kierując walką, Korfanty ogłosił się dyktatorem – był to jego hołd dla Romualda Traugutta.
28 kwi 2020, 14:16

Drodzy Maturzyści Korfantego

Dziś jest dzień, w którym mieliście uroczyście odebrać świadectwa maturalne i oficjalnie zakończyć zajęcia dydaktyczne. Jak widzimy życie napisało inny scenariusz. Gratulujemy wszystkim, którzy pokonali trudy trzech/czterech lat nauki. Życzymy zdrowia, niegasnącego optymizmu, realizacji marzeń, zapału do pracy oraz sukcesów w trakcie zdawania egzaminów maturalnych i w całym dorosłym życiu. Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Korfantego.
23 kwi 2020, 19:08

Pomoc psychologiczna

Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasach pandemii? Przedstawimy ważne adresy mailowe oraz numery telefony.
23 kwi 2020, 06:50

Moc książek możesz wykorzystać w czasie izolacji!

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Biblioteka szkolna każdego roku starała się przygotować z tej okazji niespodziankę dla swoich czytelników. W tym roku, niestety, nie ma możliwości spotkania się w większej grupie w bibliotece.