WYCIECZKA DO BOCHNI

22 gru 2023, 09:24

18 grudnia, w ramach programu poznawania polskiej historii i kultury, byliśmy na kolejnej wycieczce szkolnej. Tym razem odkrywaliśmy niesamowity świat podziemnych solnych komór w Kopalni Soli Bochnia. Podziemna Ekspozycja Multimedialna pozwoliła nam przenieść się w czasie i poznać szczegóły związane z funkcjonowaniem kopalni. Nasza „podróż” rozpoczęła się w czasach średniowiecznych i zakończyła we współczesności. Podziwialiśmy piękne widoki i poznaliśmy tajniki wydobycia soli oraz historię miasta Bochnia. Wielką atrakcją było pokonanie części trasy górniczą kolejką. Zwiedzanie zakończyliśmy w największej z bocheńskich komór - Komorze Ważyn, gdzie znajduje się restauracja, plac zabaw dla dzieci i boisko sportowe. Tu, w oczekiwaniu na wyjazd szybem z kopalni, rozegraliśmy mecz piłki nożnej.
Następnie odbyliśmy krótki spacer po zabytkowym centrum Bochni, szukając symboli związanych z wydobyciem soli.

W wycieczce towarzyszyły nam panie bibliotekarki. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy za możliwość poznania kolejnego pięknego miejsca związanego w historią Polski.

Uczniowie z Ukrainy