Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Witamy na stronie Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi
II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

24 mar 2016, 09:02

Ćwiczenia pod okiem ratowników medycznych

23 marca uczniowie klasy I c T, I a T i I b T uczestniczyli w ćwiczeniach z ratownikami medycznymi. Młodzież uzyskała wiele cennych wskazówek, m.in. w jaki sposób przeprowadza się resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej, jakie informacje należy przekazać wzywając pogotowie, kiedy i w jaki sposób układamy osobę w pozycji bezpiecznej.
24 mar 2016, 08:52

Lekcje z ratownikiem medycznym

22 marca uczniowie klasy I b LO oraz II a LO i II b LO - klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego - uczestniczyli w lekcjach z ratownikiem medycznym.
21 mar 2016, 13:23

Język niemiecki jest cool–gimnazjaliści znowu w Dwójce

18 marca 2016r. w naszej szkole odbyła się już 6 edycja konkursu z języka niemieckiego przeznaczona dla gimnazjalistów pasjonujących się nauką języka obcego. Hasłem przewodnim tegorocznych zmagań były przyimki – „Präpositionen sind cool”.
20 mar 2016, 20:13

Jastrzębska Giełda Szkół

17 marca odbyła się Jastrzębska Giełda Szkół, podczas której mieliśmy przyjemność spotkać się z uczniami szkół gimnazjalnych i zaprezentować im ofertę naszej szkoły. Dziękujemy licznym gimnazjalistom, którzy odwiedzili stoiska "Dwójki" i przypominamy, że w zakładce Rekrutacja umieszczone zostały informacje związane z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Nr 2.
16 mar 2016, 20:28

Dni Krajów Frankofońskich

16 marca odbył się konkurs plastyczny "Dix mots en image", polegający na narysowaniu jednego bądź kilku słów podanych w języku francuskim. Był to jeden z konkursów organizowanych co roku w naszej szkole z okazji "Dni Krajów Frankofońskich", który jest okazją do odkrywania kultury krajów francuskojęzycznych oraz języka francuskiego.
15 mar 2016, 19:47

Ekonomistki Dwójki znają ZUS

Uczennice klas ekonomicznych po raz kolejny potwierdziły swą wiedzę w zakresie ubezpieczeń. 21 szkół z województwa śląskiego zaproszonych zostało do II etapu Konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Uczennice Dwójki Magdalena Chodura, Roksana Gatner oraz Dominika Kukla z drugim wynikiem (56 punktów) zakwalifikowały się do II etapu konkursu.
15 mar 2016, 18:41

Koncert poświęcamy Żołnierzom Wyklętym

Już od sześciu lat śpiewamy wspólnie najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne - pieśni o naszej Ojczyźnie i jej trudnej historii. Od dwóch lat koncert poświęcamy Żołnierzom Wyklętym - ludziom należącym do ruchu partyzanckiego w czasie II Wojny Światowej, którzy przelewali krew za wolną Polskę w walce z Niemcami, a potem stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej Związkowi Radzieckiemu.