W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

27 sie 2015, 21:33

Wyprawka szkolna oraz stypendia szkolne 2015/2016

Dofinansowanie zakupu podręczników wyprawka szkolna 2015/2016. Zgodnie ustawą o świadczeniach rodzinnych za dochody członków rodziny uważa się dochody osiągnięte w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy oraz zmiany w sytuacji dochodowej stanowiące utratę i uzyskanie dochodu w rozumieniu ustawy o świadczeniach rodzinnych. Należy podkreślić, że w roku bieżącym rokiem kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy jest rok 2013. W 2015 roku należy stosować kryterium dochodowe wynoszące 574 zł.
27 lip 2015, 14:13

STOP DOPALACZOM

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.
6 lip 2015, 08:57

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016

Przedstawiamy zestaw podręczników na nowy rok szkolny 2015/2016. Prosimy o dokonywanie zakupów podręczników do wszystkich przedmiotów zawodowych w Technikum dopiero we wrześniu po konsultacjach z nauczycielami.
23 cze 2015, 21:35

Sukces pierwszoklasistki

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie historyczno-literackim pt.”Pamięć nieustająca”. Konkurs organizowany jest przez Fundację “Ostoja przy Wiśle” pod patronatem Prezydenta RP, Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Polskiego Towarzystwa Historycznego i programu TVP Historia.
7 cze 2015, 17:35

Spotkanie z panią Heleną

Klub Młodego Historyka od lat realizuje projekt “Rozmowy ze świadkami historii”. Zapisywane i nagrywane są wywiady z bliskimi, sąsiadami - tymi, którzy pamiętają lata wojny i czasy komunistyczne. Nie wszyscy mają możliwość rozmowy z takimi osobami - dla nich organizowane są spotkania w sali historycznej.
30 maj 2015, 18:22

Nowa strona THINK ENGLISH

Zapraszamy na zupełnie nową stronę THINK ENGLISH. Ciekawe materiały, gry i narzędzia językowe, animowane e-booki, filmy i prezentacje - wszystko w zasięgu ręki!
27 maj 2015, 19:30

Czas relaksu, relaksu to czas…

W piątkowe popołudnie 22 maja na obiektach sportowych naszej szkoły odbyły się starannie przygotowane zajęcia dla aktywnych mam z okazji ich Święta. Komu jak komu, ale naszym Mamom należy się chwila odpoczynku i relaksu.