14 mar 2016, 21:19

Telewizja bez tajemnic

Zwiedzanie kojarzy nam się zwykle z zamkami, muzeami lub wystawami, ale okazuje się, że można także zwiedzić telewizję. Dlatego w poniedziałek 14 marca, uczniowie klas dziennikarskich udali się do siedziby TVP w Katowicach. Poznawanie specyfiki pracy dziennikarskiej to jeden z elementów programu, realizowanego w ramach przedmiotu (uzupełniającego) komunikacja medialna, który jest często wybierany przez uczniów naszej szkoły.
14 mar 2016, 21:10

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 9 -11 marca gościliśmy w Zespole Szkół Nr 2 ojca werbistę Stefana Kukułę, długoletniego misjonarza w krajach Ameryki Południowej oraz Rosji. Tegoroczne rekolekcje odbywały się pod hasłem: Bądź misjonarzem miłosierdzia.
14 mar 2016, 17:49

VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

Sześcioro uczniów z klas III i IV technik – logistyk uczestniczyło w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej. Konkurs odbył się 2 marca 2016r. w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
13 mar 2016, 20:08

Zmagania ekonomistek

Uczennice klasy IV kształcące się w zawodzie technik ekonomista: Karolina Kosiorek, Patrycja Nogły, Magdalena Chodura, Roksana Gatner, Nikoletta Kulik oraz Jolanta Szczepanowska reprezentowały naszą szkołę w konkursie „ZOSTAŃ RACHMISTRZEM”, który odbył się 9 marca w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.
10 mar 2016, 20:17

Czym jest popkultura?

Na to pytanie próbowała odpowiedzieć klasa IV e T, która odwiedziła galerię Epicentrum w Miejskim Ośrodku Kultury.Celem wizyty było obejrzenie wystawy pt. ”Randki z popkulturą i inne obrazki ze Śląska”.
9 mar 2016, 21:03

Sukces naszych piłkarek

Szkolna reprezentacja dziewcząt po raz kolejny zdobyła I miejsce w corocznym turnieju piłki nożnej z okazji Dnia Kobiet. Wielkie gratulacje dla dziewczyn. Skład drużyny: Damazyn Alicja, Ratajczyk Dominika, Wawreczko Martyna, Pudłowska Agnieszka, Bugla Julia, Serwetka Monika, Melibruda Kinga.
9 mar 2016, 15:14

Dzień Otwarty w Dwójce

3 marca gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów szkół gimnazjalnych. Wszystkim gimnazjalistom oraz nauczycielom dziękujemy za przybycie. Przypominamy równocześnie, że w zakładce Rekrutacja umieszczone zostały szczegółowe informacje związane z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Nr 2. Zapraszamy do DwójkiI