Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

20 mar 2020, 10:00

Warsztaty ekonomiczo-logistyczne

Na początku marca 2020 roku w Zespole Szkół Nr 2 odbyły się warsztaty ekonomiczno-logistyczne, w których uczestniczyli uczniowie z dwóch jastrzębskich szkół podstawowych. Spotkanie było okazją do zaprezentowania zawodu technik ekonomista oraz technik logistyk. Dodatkowo nasi goście ze szkół podstawowych mieli okazję poznać całą ofertę edukacyjną Korfantego, obejrzeć pracownie i obiekty sportowe.
17 mar 2020, 20:13

Gdzie mieści się liczba π?

Zapraszamy uczniów klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju, do wzięcia udziału w konkursie artystyczno- matematycznym. Szczegóły w załączonym Regulaminie.
13 mar 2020, 20:08

Zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitanego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim przekazuje pismo z zaleceniami GIS w zakresie korzystania przez dzieci i młodzież ze źródełek i fontann wody do picia do wszystkich podległych placówek oświatowo-wychowawczych.
12 mar 2020, 14:49

Z wizytą w „Betlejem”

5 marca br. uczniowie klasy 2 c Technikum odwiedzili Zakład Leczniczo - Opiekuńczy dla Dzieci „Betlejem” w Jastrzębiu-Zdroju. Delegacja przekazała dary dla dzieci ośrodka zakupione ze środków zebranych podczas akcji charytatywnej w naszej szkole. Chłopcy mogli poznać podopiecznych zakładu podczas ich zajęć rewalidacyjnych, w które aktywnie się włączyli, dzięki temu dowiedzieli się, jak wygląda nauka w tej niezwykłej szkole. Dziękujemy Siostrze Dyrektor Elżbiecie Dąbrowskiej za serdeczne przyjęcie.
10 mar 2020, 20:33

Mamy Mistrza Niemieckiego

10 marca 2020 roku odbył się w murach Korfantego IX Miejski Konkurs Języka Niemieckiego „Verbmeister – mistrz odmiany czasownika”, w którym uczestniczyli uczniowie z ośmiu jastrzębskich szkół oraz Pielgrzymowic.
10 mar 2020, 17:38

Odwołanie szkolnych wydarzeń

Z przykrością informujemy, że w związku z rozwojem epidemii koronawirusa dyrektor szkoły pani Ewa Mentel podjęła decyzję o odwołaniu wszelkich wydarzeń w szkole. W związku z tą decyzją nie odbędzie się niestety zaplanowany na 13 marca VI Festiwal Piosenki Angielskiej. Przepraszamy za utrudnienia. Jeśli sytuacja zostanie opanowana i będzie można w późniejszym terminie zorganizować to wydarzenie, to szkoły zostaną o tym fakcie poinformowane.
10 mar 2020, 17:33

Święto fotografii

Klasa III c T miała okazję obejrzeć wyjątkową wystawę zdjęć w galeriach Epicentrum i Magazyn 22 Miejskiego Ośrodka Kultury. Ekspozycja była częścią Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej, imprezy cyklicznej (biennale), znanej poza granicami kraju.