Otwarta Akademia Nauki Akademii WSB

14 gru 2023, 20:34

14 grudnia br. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wykładach „Wytrwałość, inteligencja czy geny? - co decyduje o sukcesie na maturze” oraz „Jak się dogadać - czyli sztuka dobrych relacji”.

Wykłady prowadziła Pani Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr Edyta Nowak – Żółty.

Pani dr Edyta Nowak-Żółty w niezwykle ciekawy sposób odkrywała przed uczestnikami prelekcji tajemnice naszego mózgu i formy skutecznego jego „treningu”. W jasny i przekonywujący sposób pokazała jak uczyć się efektywnie, aby żaden egzamin nie był barierą nie do pokonania.

I choć tematy ukierunkowane były na tegorocznych maturzystów, to w spotkaniach chętnie wzięła udział szersza grupa młodzieży „Korfantego”.

Drugiego wykładu zatytułowanego „Jak się dogadać - czyli sztuka dobrych relacji” wysłuchali uczniowie klas drugich i trzecich. Mieli możliwość poznać sposoby budowania pozytywnych relacji międzyludzkich, zasady asertywności oraz podstawy asertywnego komunikatu.

Udział w projekcie to również okazja do poznania uczelni. Pani Prodziekan dr Edyta Nowak – Żółty zaprezentowała również ofertę edukacyjną dla tegorocznych absolwentów.

To z pewnością nieostatnie spotkanie z pracownikami Akademii WSB.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Akademii WSB https://wsb.edu.pl/