Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

10 mar 2020, 17:33

Święto fotografii

Klasa III c T miała okazję obejrzeć wyjątkową wystawę zdjęć w galeriach Epicentrum i Magazyn 22 Miejskiego Ośrodka Kultury. Ekspozycja była częścią Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej, imprezy cyklicznej (biennale), znanej poza granicami kraju.
6 mar 2020, 17:06

Uniwersytet SWPS w Zespole Szkół Nr 2

W czwartek, 5 marca 2020 roku odbył się interaktywny wykład przedstawicielki Uniwersytetu SWPS w Katowicach, p. Alicji Dobrowolskiej, dla młodzieży naszej szkoły. Spotkanie adresowane było szczególnie do uczniów klas liceum o profilu humanistyczno- psychologicznym.
2 mar 2020, 17:34

Zagraniczne szkolenia nauczycieli

Odbyło się pierwsze zagraniczne szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu „Kunszt nowoczesnego nauczyciela gwarancją sukcesu uczniów.” Pani Anna Wodecka odbyła zagraniczne szkolenie w Dublinie pt.: "The 4Cs: Creativity, Critical Thinking, Communication and Collaboration in Schools”.
2 mar 2020, 17:33

Ta nasza wolność

Taki był tytuł koncertu przygotowanego przez naszych uczniów z okazji rocznicy powstania Armii Krajowej, a także Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
2 mar 2020, 17:32

Ekonomiści praktycznie o ZUS-ie

Ekonomiści z klasy II a T uczestniczyli w prelekcji pt. „Świadczenia wypłacane przez ZUS”. Praktyczne ćwiczenia obejmowały zagadnienia tworzące ramy projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” .
2 mar 2020, 17:31

Międzyszkolny Konkurs Matematyczno–Ekonomiczny

Zapraszamy uczniów klas ósmych szkoły podstawowej do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno – Ekonomicznym MathRex.
2 mar 2020, 17:30

Mamy nowy patronat

W miniony piątek tj. 28 lutego, na pływalni " Laguna", odbyły się warsztaty z ratownictwa wodnego, w których wzięli udział uczniowie z klas: pożarniczej z ratownictwem wodnym oraz rehabilitacyjno- medycznej.