25 kwi 2016, 21:43

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

22 kwietnia 2016r. uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego odbyli interesującą wycieczkę do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.
25 kwi 2016, 21:38

Uczniowie na targach logistycznych

21 kwietnia uczniowie klasy III b T w ramach wycieczki przedmiotowej uczestniczyli w Targach Transportu Spedycji i Logistyki LOGISTEX 2016. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia.
25 kwi 2016, 21:35

Wycieczka do Tyskiego Browarium

20 kwietnia uczniowie klasy 3 a ZSZ mieli okazję zwiedzić Tyskie Browary Książęce - miejsce wyjątkowe, ponieważ warzy się w nim piwo od blisko czterystu lat. Podczas zwiedzania poznali tajniki produkcji piwa, a także historię browaru - dawną i tą całkiem współczesną. Mieli okazję obejrzeć trójwymiarowy film i wysłać pocztówkę z wnętrza wielkiej beczki, jednak największe wrażenie zrobiła na nich linia rozlewnicza.
25 kwi 2016, 21:34

Zajęcia z Aikido

19 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli japońskiej sztuki walki. Sensej Rafał Obrzud wraz z 5-cio osobowym zespołem, pokazali techniki rzutów, dźwigni szczególnie na małe stawy: nadgarstki i łokcie. Aikido jest bardzo przydatne do samoobrony, o czym mogli przekonać się nasi uczniowie.
25 kwi 2016, 21:25

Matematycy na podium

14 kwietnia na uroczystej gali "Królowa nauk – matematyka” ogłoszono wyniki VI Miejskiego Matematycznego Maratonu Maturzystów miasta Jastrzębie – Zdrój. Uczniowie Dwójki znaleźli się w gronie najlepszych maturzystów naszego miasta i zajęli III miejsce.
25 kwi 2016, 21:18

Kelnerskie umiejętności naszych uczniów

14 kwietnia 2016 roku w Kompleksie Dąbrówka odbył się kolejny wieczór tematyczny, na którym goście mogli posmakować potrawy kuchni węgierskiej. Wieczór kultury węgierskiej był wyjątkowy, gdyż swoją obecnością zaszczyciła Pani Konsul Generalna Węgier w Polsce dr Adrienne Körmendy. Gwiazdą wieczoru był pan Rober Makłowicz.
22 kwi 2016, 16:40

Pierwsza pomoc w przedszkolu

W kwietniu już kolejny raz odwiedziliśmy grupę pięciolatków z Publicznego Przedszkola Nr 21. Uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy. Młodzi słuchacze bardzo chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach i odpowiadali na pytania podsumowujące.