7 kwi 2016, 16:33

Uczniowie na rewelacyjnym pokazie kuchni molekularnej

Uczniowie drugiej i trzeciej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych poznali tajniki kuchni molekularnej podczas wykładu i pokazu w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Uczniowie mogli także pod okiem specjalisty udoskonalić swoje umiejętności kulinarne. Okazało się, że spośród 300-osobowej widowni uczniowie Dwójki należeli do najbardziej aktywnych i chętnych do pracy.
6 kwi 2016, 20:03

Ucznowie Dwójki na podium

Uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego zajęli II miejsce w II Mistrzostwach Miasta Jastrzębie-Zdrój z pierwszej pomocy przedmedycznej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o puchar Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój.
6 kwi 2016, 19:59

Ekonomistka w finale

Miło nam poinformować, że uczennica klasy ekonomicznej Magdalena Chodura zakwalifikowała się do finału konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2016. Finał konkursu odbędzie się 21 kwietnia w Auli II Wydziału Zamiejscowego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach.
6 kwi 2016, 19:57

Kolejne sukcesy naszych piłkarek

1 kwietnia 2016r. szkolna reprezentacja dziewcząt w piłce ręcznej pokonała w wyjazdowym meczu w Gorzyczkach drużynę z Wodzisławia Śląskiego i tym samy zagwarantowała sobie udział w turnieju na szczeblu wojewódzkim. Po trudnych meczach i ciężkiej walce zajęliśmy III miejsce. Wszystkim zawodniczkom za walkę i zaangażowanie dziękujemy i gratulujemy.
5 kwi 2016, 21:13

Kolejna lekcja z ”Mistrzem"

18 marca 2016 roku odbyła się kolejna lekcja z ”Mistrzem”. Tematem zajęć była „Kultura Baroku w tradycjach Wielkanocnych". Tym razem uczniowie naszej szkoły gościli w Kompleksie Dąbrówka.
3 kwi 2016, 21:48

Nasi pływacy na Licealiadzie Pływackiej

23 marca w Rybniku – Boguszowicach odbyła się X Edycja Licealiady Pływackiej. Rywalizowali zawodnicy z całego regionu. Do zawodów zgłosiły się szkoły z Rybnika i Powiatu Rybnickiego, Wodzisławia Sląskiego i Powiatu Wodzisławskiego, Żor, Knurowa, Jastrzębia-Zdroju oraz Raciborza.
29 mar 2016, 18:58

Obchody Dnia Frankofonii w naszej szkole

Co roku, pod koniec marca, na całym świecie organizowane są obchody Dnia Frankofonii. Prawie 220 milionów frankofonów na 5 kontynentach organizuje festiwale, konkursy, spotkania literackie, aby podkreślić znaczenie i rolę języka francuskiego we współczesnym świecie.