Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

3 lut 2020, 17:35

Konkurs z języka niemieckiego

Serdecznie zapraszamy sympatyków języka niemieckiego do udziału w konkursie " Verbmeister - mistrz odmiany czasownika." dnia 10 marca 2020 roku o godzinie 8.30. Informacje szczegółowe w załączniku.
3 lut 2020, 10:06

Ferie zimowe z koszykówką

Koszykówka wzmacnia siłę fizyczną, umacnia pewność siebie i stymuluje umysł do uwalniania endorfin, hormonów szczęścia, które zwiększają zdolność do wysiłku i wywołują pozytywny nastrój. W zdrowszym, bardziej wytrzymałym ciele czujemy się o wiele lepiej, zyskuje na tym także nasze zdrowie psychiczne.
2 lut 2020, 16:26

Umowa partnerska

W czwartek 29 stycznia 2020r. w Korfantym miało miejsce spotkanie Dyrektor Szkoły mgr Ewy Mentel z Prezes Centrum Dystrybucji Błysk Sp. z o.o. - panią Teresą Jonas, zwieńczające podpisaną w listopadzie 2019 r. umowę partnerską pomiędzy naszymi instytucjami.
30 sty 2020, 20:45

Nasi ekonomiści w gronie wyróżnionych ze Śląska

Znamy już listę szkół z regionu, które awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Jak co roku uczniowie klas ekonomicznych znajdują się w gronie wyróżnionych.
27 sty 2020, 18:24

Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Rozpoczęła się realizacja projektu „Kunszt nowoczesnego nauczyciela gwarancją sukcesu uczniów.”, dzięki któremu 16 nauczycieli ZS Nr 2 wyjedzie na szkolenia zagraniczne.
27 sty 2020, 18:23

Pamięć o więźniach Auschwitz

Jak co roku, przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 2 i Zespołu Szkół Nr 6 spotkali się z uczestnikami Rajdu Szlakiem Marszu Śmierci Auschwitz – Wodzisław. Od wielu lat, piechurzy z panem Janem Stolarzem na czele są witani przez historyków „Korfantego” i polonistkę „Sobieskiego”, panią Lidię Różacką.
27 sty 2020, 18:19

WOŚP w Korfantym

12 stycznia WOŚP zagrał już 28 raz pod hasłem „Wiatr w żagle”! Statek, którego kapitanem był Jurek Owsiak pływał po falach przyjaźni, mówił o tolerancji i solidarności. Od samego rana na ulicach Jastrzębia –Zdroju pojawili się wolontariusze z puszkami, w całej Polsce było ich 120 tysięcy. W naszej szkole stało się to już tradycją, że uczniowie grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.