Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

18 gru 2019, 08:04

Śląskie Targi Książki

Piąta edycja tego wydarzenia była prawdziwą ucztą dla czytelników, wśród których znaleźli się nasi uczniowie – humaniści z klasy I a G, a także logistycy z I b TG i I a BG. Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjechało w tym roku ponad 150 autorów i 170 wystawców z ciekawą ofertą książek.
16 gru 2019, 17:46

Szkolny turniej tenisa stołowego

12 grudnia 2019 roku, odbył się szkolny turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięło udział 22 zawodników (7 dziewczyn, 15 chłopców). Pierwszy etap rozgrywek uczestnicy rozegrali w grupach, systemem "każdy z każdym". Zwycięzcy grup spotkali się w finale.
14 gru 2019, 16:10

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

13 grudnia 2019 roku w SP nr 5 odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W kategorii szkoły średniej zwyciężyła uczennica Paulina Przybyła z klasy II b LO ZS nr 2, która przeszła do etapu okręgowego Olimpiady. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów. Jolanta Wyciszczok
13 gru 2019, 16:16

Współpraca Stowarzyszenia ze Szkołą

11 grudnia 2019 roku pomiędzy Stowarzyszeniem „Z Korfantym w przyszłość …” a Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju podpisana została Umowa Darowizny.
12 gru 2019, 20:35

Ekonomista wsród najlepszych olimpijczyków ze Śląska

6 listopada 2019r. został przeprowadzony etap szkolny XXXIII edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, a dodatkowo jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Katowicach przedstawił listę zakwalifikowanych do zawodów II stopnia. Naszą szkołę będzie reprezentował Marcin Kukla, uczeń klasy IV AT, który znalazł się gronie najlepszych ekonomistów ze Śląska. Gratulujemy!
12 gru 2019, 20:25

Nasi strażacy w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej

11 grudnia 2019 roku uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego oraz klasy pożarniczej z elementami ratownictwa górskiego i wodnego, dzięki uprzejmości Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie, mogli uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.
12 gru 2019, 20:21

Ekonomiści Korfantego rozliczają podatki online

11 grudnia br. uczniowie klas ekonomicznych uczestniczyli w prelekcji pt. „Rozliczaj podatki online”. Wykład został przeprowadzony przez pracowników Krajowej Administracji Skarbowej funkcjonującej w Jastrzębiu – Zdroju. Młodzież Korfantego miała okazje poznać praktyczną stronę działania portalu podatkowego podatki.gov.pl, jako źródła informacji podatkowej i rozliczania się online.