Pasja.Mobilność.Praktyka. - Erasmus + w Maladze

2 kwi 2023, 18:36

Málaga położona jest w malowniczej Andaluzji na wybrzeżu Costa del Sol. Pod kątem powierzchni miasto to jest nieco większe od Krakowa. Malaga jest jednym z najstarszych miast europejskich, założonym przez Fenicjan w VIII w. p.n.e. wówczas znanym jako Malaka, co prawdopodobnie pochodziło od fenickiego słowa oznaczającego sól.

W Malaca Instituto uczyłyśmy się języka hiszpańskiego i gotowania pod czujnym okiem Szefa Kuchni. Tematem lekcji gotowania były przysmaki kuchni Andaluzyjskiej. Zajęcia odbywały się w niewielkich grupach. Szkoła językowa nie tylko dbała o zwiększenia kompetencji związanych z nauką języka hiszpańskiego, aleby wszyscy uczestnicy zapoznali się z kulturą, tradycją i historią Malagi.

Codziennie uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zajęciach m.in.; wieczorze tapas, wycieczki do wytwórni wina Malaga, spotkanie z winiarzami i producentem oliwy. Uczestniczyliśmy w wycieczkach do muzeum historii Miasta, muzeum Pablo Picasso,w wycieczce z przewodnikiem po części miasta artystów, szlakiem arabskiej kultury miasta Malagi i wielu innych.

Wyjazd nauczył nas bardzo wiele, wróciłyśmy ubogacone w wiedzę o kulturze i tradycji mieszkańców Malagi,poznałyśmy wielu ciekawych ludzi, którzy tak jak i my poszerzali swoją wiedzę. Nauka języka hiszpańskiego w cudownych pejzażach Costa del Sol była niesamowitym przeżyciem. Wieczorami przechadzając się uliczkami miasta, mogłyśmy porozmawiać z mieszkańcami o życiu w Hiszpanii szkoląc poznaną znajomość języka hiszpańskiego w praktyce. Mieszkańcy byli bardzo ciepli, chętni do rozmowy z obcokrajowcami.

Zafascynowała nas również Ronda miasto, które odwiedziliśmy w ramach wycieczek organizowanych przez Szkołę Językową.

Dorota Sitek- Sędek, Barbara Omylakowska

LOGO_EARSMUS_NOWE.jpg