Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

20 lis 2019, 18:21

Pierwszoklasiści w Miejskiej Bibliotece Publicznej

13 listopada klasy 1a i 1c technikum w ramach aktywizacji czytelniczej odwiedziły Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, która sąsiaduje z naszą szkołą. Podczas wykładu uczniowie zostali zapoznani z rodzajami bibliotek, ofertą Biblioteki Miejskiej oraz zasadami posługiwania się katalogiem elektronicznym. Na wizytę w bibliotece zapraszamy pozostałe klasy pierwsze.
20 lis 2019, 18:16

Spotkanie z pisarzem Markiem Szołtyskiem

Marek Szołtysek – śląski pisarz, dziennikarz, historyk, propagator kultury śląskiej - był naszym gościem podczas Gali Korfantego. Jego niezwykle barwny wykład wygłoszony śląską „godką” pomógł młodej publiczności zrozumieć „Czym jest śląskość”.
17 lis 2019, 15:56

Jestem z Korfantego i nie palę!

21 XI przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia – ma on już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w Kalifornii, gdzie w 1974 r. zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień.
15 lis 2019, 18:17

Z wizytą w WSS nr 2

Dzięki uprzejmości Dyrektora Szpitala – Pana Roberta Rychela - uczniowie klas: pożarnictwa i ratownictwa medycznego oraz rehabilitacyjno-medycznej odbyli szereg ciekawych spotkań w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.
13 lis 2019, 17:39

Ekonomiści na podium

8 listopada 2019r. odbyła się piąta edycja Olimpiady „Zostań RACHMISTRZEM”, zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Młode ekonomistki z Korfantego drużynowo zajęły III miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się w pierwszej dziesiątce.
13 lis 2019, 17:35

Spotkanie bibliotekarzy

7 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie bibliotekarzy szkół jastrzębskich. Było ono okazją do wymiany doświadczeń, omówienia problemów, z którymi na co dzień borykają się szkolne bibliotekarki, ale też integracji bibliotecznego środowiska.
12 lis 2019, 18:46

Kolejny sukces naszych przyszłych kucharzy!

7 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się dziewiąta edycja Śląskiej Jesieni Kulinarnej - konkursu dla młodych gastronomów. W tym roku dziewięcioosobowe jury z sześciu krajów (z Turcji, Włoch, Francji, Słowenii i Rumuni) podjęło niemal jednogłośną decyzję.