Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

13 lis 2019, 17:39

Ekonomiści na podium

8 listopada 2019r. odbyła się piąta edycja Olimpiady „Zostań RACHMISTRZEM”, zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Młode ekonomistki z Korfantego drużynowo zajęły III miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się w pierwszej dziesiątce.
13 lis 2019, 17:35

Spotkanie bibliotekarzy

7 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie bibliotekarzy szkół jastrzębskich. Było ono okazją do wymiany doświadczeń, omówienia problemów, z którymi na co dzień borykają się szkolne bibliotekarki, ale też integracji bibliotecznego środowiska.
12 lis 2019, 18:46

Kolejny sukces naszych przyszłych kucharzy!

7 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się dziewiąta edycja Śląskiej Jesieni Kulinarnej - konkursu dla młodych gastronomów. W tym roku dziewięcioosobowe jury z sześciu krajów (z Turcji, Włoch, Francji, Słowenii i Rumuni) podjęło niemal jednogłośną decyzję.
8 lis 2019, 15:38

Uczniowie Korfantego pomagają

6 listopada 2019 roku uczniowie II a LO klasy pożarniczej i psychologiczno pedagogicznej opiekowali się uczniami szkoły specjalnej (SPS 23) z Jastrzębia-Zdroju, którzy brali udział w Olimpiadzie Specjalnej. Olimpiada odbywała się na hali widowiskowej miasta. Zadaniem naszych uczniów była pomoc zawodnikom w przygotowaniu do konkurencji sportowych i po ich zakończeniu
7 lis 2019, 21:29

Za nami etap szkolny Olimpiady Logistycznej

23 października 2019r. odbył się etap szkolny XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Wzięło w niej udział 40 uczniów naszej szkoły z klas drugich, trzecich i czwartej Technikum Logistycznego.
3 lis 2019, 18:48

Kwesta na rzecz Hospicjum

Jak co roku nasi uczniowie (w liczbie 32) uczestniczyli w kweście na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. E. Dutkiewicza w Jastrzębiu-Zdroju. Za serce otwarte na potrzebujących pomocy oraz poświęcony czas serdecznie dziękujemy. Szkolne Koło Wolontariatu
3 lis 2019, 18:43

W kręgu kultury

Tak można nazwać jesienną wycieczkę klas I a G i I b T do Rybnika. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Teatrze Ziemi Rybnickiej w celu obejrzenia sztuki pt. ”Król Edyp” Sofoklesa. Piękna sala teatralna i ciekawa scenografia zrobiły duże wrażenie na uczniach.