9 lut 2016, 18:31

Wycieczka do GWSH

9 lutego 2016 r. uczniowie klasy III a T wzięli udział w warsztatach szkoleniowych poprowadzonych przez wykładowców Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach-Piotrowicach.
7 lut 2016, 17:27

Tête -à- tête z naszą absolwentką Marzeną Mazij

Czy warto znać język francuski? Jaką rolę odgrywa znajomość języków obcych we współczesnym świecie? Jak studiować i pracować w Paryżu? Na te i wiele innych pytań odpowiadała nasza absolwentka Marzena Mazij, którą mieliśmy przyjemność gościć 4 lutego.
7 lut 2016, 15:48

Poznajemy dziennikarski fach

Uczniowie klas humanistycznych mieli ostatnio okazję poznać tajniki tego fascynującego zawodu. Do szkoły przybył Bartosz Wojsa - nasz absolwent, a obecnie dziennikarz zatrudniony w “Dzienniku Zachodnim”.
6 lut 2016, 21:46

"WF z klasą" - zajęcia z pierwszoklasistami

5 lutego 2016 do naszej szkoły przybyli z wizytą najmłodsi uczniowie SP nr 19. Dzieci przybyły do Dwójki aby wziąć udział w warsztatach prowadzonych w ramach projektu "WF z klasą".
5 lut 2016, 15:53

Tłusty czwartek w rytmie zumby

Tradycja jedzenia pączków w tłusty czwartek znana jest od pokoleń. Wszyscy wiemy, że ten wyborowy i smaczny deser, zawiera bardzo dużo kalorii. Dlatego niektórzy postanowili solidnie zapracować na zjedzenie upragnionego pączka i wzięli udział w zajęciach otwartych z zumby. Zajęcia, które prowadziła p. Daria Pazdan z MOK - instruktor zumby, odbyły się na hali sportowej. Wzięło w nich udział ok. 60 dziewczyn. Polecamy zumbę nie tylko na karnawał.
3 lut 2016, 23:46

WIZYTA W DOMU NAUKI I REHABILITACJI

1 lutego 9-osobowa grupa uczniów klasy III c T odwiedziła wychowanków jastrzębskiego Domu Nauki i Rehabilitacji. Młodzież wzięła udział w warsztatach terapeutycznych przygotowanych przez opiekunów ośrodka.
2 lut 2016, 21:03

Nie zapomnimy o Auschwitz

Jak co roku w styczniu składamy hołd ofiarom obozów koncentracyjnych. W naszej miejscowości ma to szczególny wydźwięk-tędy w 1945 roku przechodził Marsz Śmierci z Oświęcimia do Wodzisławia. W szkole podejmujemy wiele działań dla upamiętnienia tego tragicznego wydarzenia. Oto najważniejsze z nich.