Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

14 paź 2020, 16:03

Ślubowanie ucznió klas pierwszych

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które ma stałą datę w kalendarzu roku szkolnego. Jak co roku w ten dzień zorganizowana została uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych na Sztandar Szkoły. W tym roku po raz pierwszy młodzież złożyła dodatkowo swój podpis w Księdze Uczniów Korfantego, rozpoczynając w ten sposób nową tradycję w Zespole Szkół Nr 2.
13 paź 2020, 18:51

"Lekcje z ZUS” – ekonomiści startują po raz kolejny

13 października br. ekonomiści z klasy II A T G realizowali pierwszą część projektu „Lekcje z ZUS”. Wykład przeprowadziła koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku pani Justyna Marszałek-Świtlik
6 paź 2020, 18:13

Kolejny nagrodzony projekt eTwinning

Projekt eTwinning pt.: „Slow Food” zrealizowany przez uczniów Korfantego wraz z uczniami ze szkół partnerskich z Włoch, Turcji i Chorwacji został nagrodzony Krajową Odznaką Jakości.
5 paź 2020, 20:39

KONKURS I KNOW AMERICA 2021

Zapraszam wszystkich uczniów zainteresowanych USA (kulturą, historią, geografią, systemem politycznym i wieloma innymi zagadnieniami ) do udziału w internetowym konkursie KNOW AMERICA 2021. Konkurs składa się z trzech etapów.
4 paź 2020, 17:34

Ekonomiści społecznie

W pierwszych dniach października br. uczniowie Korfantego realizowali projekt z zakresu ekonomii pt. „Poznaj przedsiębiorstwo społeczne – społeczno-ekonomiczna TIK-owa gra terenowa”.
3 paź 2020, 20:18

Ruszają nowe kursy dla uczniów Korfantego

W Zespole Szkół Nr 2 rusza rekrutacja do projektu pt. „Wsparcie dla szkolnictwa zawodowego w jastrzębskich szkołach”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do zapoznania się z ofertą kursów i możliwością realizacji płatnych praktyk zawodowych.
2 paź 2020, 15:35

Promocja książki Ewy Kassali, absolwentki Korfantego

Ewa Kassala, absolwentka Korfantego to znana pisarka. Spod jej pióra wyszła trylogia poświęcona kobietom Biblii i władczyniom Egiptu. To właśnie w II Liceum Ogólnokształcącym zaczęła się jej fascynacja historią. W spotkaniu promującym jej ostatnią książkę - pt. „Semiramida” wzięła udział delegacja naszej szkoły.