Ekonomiści w zmaganiach konkursowych

21 sty 2024, 19:03

Do olimpijskich zmagań z tematyką ubezpieczeń społecznych stanęła w tym roku rekordowa liczba uczniów – ponad 36000 z przeszło tysiąca szkół średnich z całej Polski. Nasza Szkoła już po raz kolejny znalazła się w 20 najlepszych szkół z województwa śląskiego.

Trójka młodych ekonomistów z klasy IV A T zakwalifikowali się również do II etapu VIII edycji Olimpiady Statystycznej. Olimpiada ta, to konkurs interdyscyplinarny o zasięgu ogólnopolskim, obejmuje różne dziedziny nauk ekonomicznych: ekonomię, statystykę czy analizę finansową.

Uczniowie z Korfantego w okręgowym etapie Olimpiady Statystycznej zajęli następujące miejsca: Maja Nowak – 48, Julian Pająk – 69 oraz Natalia Karpińska – 147 w województwie.

Młodzież kształcąca się w zawodzie technik ekonomista chętnie podejmuje rywalizację konkursową w różnych projektach ekonomicznych. Po raz pierwszy w tym roku, uczennice z klasy IV A T wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii, organizowanym przez Uniwersytet Morski W Gdyni. Olimpiada ta ma na celu rozwijanie zainteresowań zarządzaniem i ekonomią wśród uczniów szkół średnich, propagowanie zasad optymalnego gospodarowania i kreowanie postaw przedsiębiorczych, a także wzbudzenie w młodzieży chęci do dalszego rozwoju i kontynuowania kształcenia na poziomie studiów wyższych.

Do II etapu zmagań konkursowych zakwalifikowały się: Aneta Oślizło, Oliwia Holeksa oraz Kinga Sadlik.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

Renata Niemczyk

20240117_133700.jpg