Jak sprawnie zarządzać dokumentami?

21 paź 2015, 18:47

Uczniowie poznali zasady funkcjonowania elektronicznego systemu zarządzania dokumentami SIDAS wykorzystywanego w Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. EZD SIDAS umożliwia prowadzenie rejestrów kancelaryjnych pism przychodzących i wychodzących, spisów spraw czy też poleceń służbowych. Jest również świetnym narzędziem do ewidencji dokumentów archiwalnych i dowolnych innych typów dokumentów czy spraw.

Prezentacja multimedialna wraz z praktycznym pokazem rejestracji pism przychodzących wykonana przez panią Izabelę Mazur, pozwoliła uczniom poznać zalety systemu, zapewniającego niezakłócony przepływ dokumentów.

Na zakończenie spotkania uczniowie spotkali się ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej, którzy przypomnieli młodym ludziom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia.

Mariola Kuczkowska-Deberny

Małgorzata Lach