Konkurs językowo-historyczny "Blood in English History"

19 kwi 2018, 18:20

Divorced, beheaded, died, divorced, beheaded, survived.

(Rozwiedziona, ścięta, zmarła, rozwiedziona, ścięta, przeżyła)

13 kwietnia 2018 r. odbył się szkolny konkurs językowo-historyczny „Blood in English History”, którego tematem były losy sześciu żon Henryka VIII Tudora – króla Anglii, założyciela Kościoła anglikańskiego i jednego z najbardziej znanych tyranów w historii.

Zmagania konkursowe poprzedzał cykl lekcji języka angielskiego, w czasie których uczniowie mieli okazję poznać wiele szczegółów i ciekawostek związanych z krwawym władcą i jego kolejnymi żonami. Konkurs składał się z dwóch części, zespołowej i indywidualnej, a choć pytania i zadania, które należało rozwiązać do łatwych nie należały, uczestnicy poradzili sobie z nimi znakomicie, wykazując się godną podziwu wiedzą zarówno językową, jak i historyczną.

W konkursie wzięło udział 25 osób, a zwycięzcami zostali:

1 miejsce: Martyna Szuścik z klasy 3e T

2 miejsce: Natalia Chmiel z klasy 3e T

3 miejsce: Stanisław Korol z klasy 3b T

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody: zestawy książek, składające się z powieści historycznych autorstwa Philippy Gregory oraz innych ciekawych publikacji poświęconych czasom Tudorów.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego: p. Ryszard Oślizło, p. Kinga Głowacka i p. Katarzyna Śnieg.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy miłej lektury!