Mistrzowie odmiany czasownika są wśród nas

21 mar 2019, 11:39

Z uczniami przybyli nauczyciele, którzy w trakcie trwania konkursu uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez p. Annę Wodecką – nauczyciela ZS Nr 2 oraz konsultanta RODNiIP w Rybniku na temat „Kompetencji interkulturowych na lekcjach języka obcego". Wiele szkół uczestniczy w licznych projektach międzynarodowych, dlatego uwrażliwienie na temat wielonarodowości, różnic kulturowych, odmienności zachowań i tradycji jest dziś szczególnie istotna.

Pomysłodawczynie konkursu – panie Wiesława Dziendziel oraz Katarzyna Panfil z ogromnym zadowoleniem stwierdziły, iż poziom konkursu był w obu typach szkół wysoki i wszyscy uczniowie zasłużyli na tytuł Mistrza Odmiany Czasownika .

W kategorii szkół podstawowych nagrody otrzymali :

1. miejsce -Stanisław Rogowski ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach

2. miejsce - Hanna Podeszwa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jastrzębiu - Zdroju

3. miejsce - Marlena Król ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach

wyróżnienie - Michał Sobczak ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Jastrzębiu – Zdroju

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się :

1. miejsce - Emilia Till z Gimnazjum w Pielgrzymowicach

2. miejsce - Maciej Łuczka z Gimnazjum Nr 6 w Jastrzębiu - Zdroju

3. miejsce – Dominika Graca z Gimnazjum w Pielgrzymowicach

wyróżnienie – Wiktoria Malina z Gimnazjum w Zebrzydowicach

W przyszłym roku szkolnym 2019/2020 uczniowie szkół podstawowych mogą wybrać w ZS Nr 2 między innymi klasę językową z rozszerzonym j. angielskim i niemieckim. Nauczyciele germaniści widzieli wśród uczniów sporo potencjalnych kandydatów do nowej klasy językowej. Zgodnie z nową podstawą programową nauka drugiego języka obcego będzie ograniczona do osiągnięcia tylko poziomu A2+. Osiągnięcie wyższych umiejętności językowych będzie możliwa tylko w klasie z rozszerzonym j. niemieckim.

Dziękujemy przybyłym nauczycielom za solidne przygotowanie uczniów do konkursu ,wszystkim nauczycielom za pomoc w organizacji konkursu I promocji oraz niezawodnej młodzieży naszej szkoły z klas II b LO, III d T, IV a T .

Sponsorem nagród było "Stowarzyszenie z Korfantym w przyszłość".