Lekcja samorządności czyli sesja Młodzieżowej Rady Miasta

28 lut 2024, 21:17

Na obradach Przewodniczący Jakub Satława przedstawił plan działań na rok 2024. Uczestnikiem spotkania była Prezydent Anna Hetman, która przedstawiała wizję rozwoju miasta, w którym młodzież będzie mieć dostęp do rozwijania swoich umiejętności, pasji i wpływu na tworzenie swojej wizji miasta.

Samorządność to podstawowa zasada funkcjonowania demokracji, która umożliwia organizowanie się, solidarne występowanie w obronie interesów grupy. To zasada współżycia między jednostkami i grupami społecznym. Rozpoczyna się już na poziomie klasy, potem społeczności szkolnej, a następnie miasta, powiatu, województwa.

W każdej społeczności możemy mieć wpływ na jej funkcjonowanie, podejmować inicjatywy, współdecydować o realizowanych zadaniach. Potrzebna jest chęć, zaangażowanie, kreatywność i odrobinę czasu.

Podziękowania dla Juli i Wiktora za godne reprezentowanie Naszej szkoły w mieście :)

Alicja Kozdruń