Lekcje o mieście z Prezydent Miasta Anną Hetman

22 paź 2021, 17:17

Czwartkowe spotkanie z prezydent miasta Anną Hetman odbyło się w trzech turach, tak aby mogła w nich wziąć udział jak największa liczba uczniów. Wcześniej młodzież pod kierunkiem nauczycieli wiedzy o społeczeństwie przygotowała pytania. Można je było również zadać „na gorąco”, podczas bezpośredniej rozmowy z gościem. Spotkanie moderowali Jakub Grochowski - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz Julia Żytka – zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

- Spotkaniem z Panią Prezydent inaugurujemy cykl Spotkań „Korfantego” z ciekawymi i ważnymi dla społeczności naszej szkoły i miasta osobami. Chciałabym, aby młodzież „Korfantego” miała możliwość bezpośredniego kontaktu z interesującymi ludźmi, którzy pochodzą z Jastrzębia-Zdroju, ludźmi którzy będą mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. W ten sposób może uda się niektórych Naszych Uczniów zachęcić do działania, może ktoś zostanie zainspirowany jakąś nieznaną dziedziną. Takie spotkania na pewno poszerzą wiedzę i horyzonty uczniów „Korfantego” - mówiła dyrektor szkoły Ewa Mentel.

Młodzież poruszała sprawy istotne dla Jastrzębia. Pytano m.in. prezydent, jak zatrzymać młodych ludzi w mieście, jak rozwinąć gospodarkę w kierunkach innych niż górnictwo, kiedy można spodziewać się uruchomienia kolei, czy branża turystyczna ma szansę rozwoju oraz w jakich kierunkach będzie rozwijać się miasto w najbliższych latach. Nie zabrakło pytań o charakterze osobistym, dotyczących, co skłoniło Annę Hetman do kandydowania na urząd prezydenta miasta, a także, jak na jej wybór zareagowała rodzina.

- Jestem zbudowana postawą młodych ludzi z „Korfantego”. Wykazali duże zainteresowanie sprawami miasta i to zarówno tymi bieżącymi, jak i dotyczącymi szerszych zagadnień, jak na przykład rozwojem gospodarczym, planami na przyszłość czy tworzeniem jego turystycznego oblicza. Już niedługo to właśnie oni - obecni uczniowie będą decydować o przyszłości naszego miasta - mówiła prezydent Anna Hetman.

Katarzyna Barczyńska-Łukasik