Młodzi regionaliści

26 maj 2021, 13:31

Temat przewodni tegorocznej edycji poświęcony jest ludziom regionu – „Znani i mniej znani. Znaczące postaci związane z Górnym Śląskiem. Ich rola w nauce, kulturze, gospodarce i życiu społecznym.”

Do etapu drugiego zakwalifikowali się – uczniowie z klasy II a G LO (Nadia Gotthard, Martyna Utikal, Hanna Wala, Mateusz Kosmala, Szymon Sorek) i z klasy II a TP (Anna Skwira, Dominika Jabłońska, Michał Pachla). Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie i duża wiedza uczniów Technikum, gdyż olimpiada kierowana jest głównie do uczniów klas humanistycznych.

Drugi etap polega na stworzeniu pracy o charakterze badawczym, poświęconej społeczności lokalnej. Uczniowie wybrali tematy przedstawiające powstańców śląskich, kobiety Górnego Śląska, uczestników strajków lat osiemdziesiątych, ludzi związanych z kulturą śląską.

Gratulujemy uczniom, którzy podjęli trud przygotowań do olimpiady i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

Katarzyna Gibes