MŁODZI SENIOROM

20 cze 2018, 09:31

Oprócz Pani Prezydent swoją obecnością zaszczycili nas: Janina Toborowicz (Przewodnicząca Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Jastrzębia-Zdroju), Janusz Ogiegło (Radny Sejmiku Wojewódzkiego), Lucyna Maryniak (Radna Miasta Jastrzębie-Zdrój), Urszula Sobik – współorganizator (Radna Miasta Jastrzębie-Zdrój), Józefa Kubera (Radny Miasta Jastrzębie-Zdrój), Janina Chojecka – pomysłodawczyni imprezy, Elżbieta Bednarczyk – współorganizator (Prezes Uniwersytetu III wieku), Katarzyna Palczak (Dyrektor Przedszkola Nr16) oraz Krystyna Olszewska – zdobywczyni Tytułu Ślązaka Roku. Podczas trwającej prawie trzy godziny uroczystości odbyły się: pokazy mody, wybory Mis i Mistera 55+, występy solistek z naszej szkoły, opowieści Ślązaka Roku oraz słodki poczęstunek dla uczestników.

Pokazy mody zaprezentowali: najmłodsi-przedszkolacy, seniorzy oraz modelki z naszej szkoły, które wystąpiły w stylizacjach cosplay zaprojektowanych przez Dorotę Palkę (absolwentkę ZS nr 2). Dodajmy, że seniorom fryzury przygotowali uczniowie ZSZ.

Wybory Mis i Mistera 55+ zakończyły się nagrodzeniem wszystkich uczestników, których w ramach nagrody Pani Prezydent zaprosiła na kawę „u siebie” do UM.

W wspaniały nastrój wprowadziły wszystkich opowieści Pani Olszewskiej, która otrzymała tytuł Ślązaka Roku.

Całą część artystyczną uświetniły występy solistek naszej szkoły: Wiktorii Nowomiejskiej, Wiktorii Dziedzińskiej, Dominiki Brodziak i Karoliny Jas. Spotkanie prowadzili: Edyta Kudła i Bartek Rusek, a za obsługę techniczna odpowiadali: Mateusz Pajor i Mateusz Szewieczek.

Uroczystość zakończyła się w auli, gdzie wszyscy udali się na kawę i pyszne ciasta przygotowane przez koło gospodyń wiejskich.

Dariusz Gruszczyk