Nie pozostaliśmy obojętni

27 lut 2023, 18:29

Akcji przyświecały dwa cele. Pierwszy, to oczywiście pomoc pokrzywdzonym. Drugi, nie mniej ważny, to aspekt wychowawczy. Wspólne pomaganie integruje, pozwala rozwijać różne umiejętności oraz daje poczucie sensu i satysfakcji. Na apel biblioteki i Samorządu Uczniowskiego odpowiedziały klasy:

1a LO, 2a LO, 2c LO, 3a LO, 3b LO, 1a T, 1b T,4b TP, 4d TG, 1g T,

Organizatorzy dziękują uczniom, ich wychowawcom, a także indywidualnym darczyńcom za zaangażowanie.

Zebrane koce, śpiwory, środki higieniczne dla kobiet i dzieci, chusteczki nawilżane zostały odwiezione do Centrum Wolontariatu przy Politechnice Śląskiej, a stamtąd trafią bezpośrednio do potrzebujących.

Warto wspomnieć, że do naszej akcji aktywnie włączyły się biblioteki jastrzębskich szkół: ZS 3, SP 10, SP 18, a także społeczność SP 1.

Beata Dębowska

Krystyna Szczęsny