Pracownie na miarę XXI wieku w Jastrzębiu-Zdroju

28 lis 2023, 18:08

Celem projektu było wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej jastrzębskich szkół prowadzących kształcenie zawodowe, służące podniesieniu zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia, a także promocja kształcenia zawodowego. Cel główny projektu jest zgodny z celem Działania 12.2 „Infrastruktura kształcenia zawodowego” Poddziałanie12.2.2 „Infrastruktura kształcenia zawodowego – RIT Subregionu Zachodniego” RPO WSL 2014-2020.

Projekt obejmował następujące szkoły zawodowe:

1. Zespół Techniczno-Branżowych

• Doposażenie w specjalistyczny sprzęt pracowni techniki samochodowej
  • Remont pomieszczenia na cele pracowni.
  • 2. Zespół Szkół nr 9 Specjalnych
    • Doposażenie pracowni i warsztatów szkolnych dla zwodu pracownik pomocniczy mechanika.
    • Doposażenie pracowni komputerowych (LAN i UTK) dla zawodu technik informatyk.
    • Doposażenie pracowni dla zawodu pracownik pomocniczy fryzjera.

3. Zespół Szkół nr 2

• Doposażenie pracowni i warsztatów szkolnych dla zwodu technik architektury krajobrazu.
    • Doposażenie pracowni hotelarskiej.
    • Remont pomieszczeń na cele pracowni hotelarskiej

Doposażenie pracowni w znaczący sposób podniosło standard oraz jakość kształcenia zawodowego w jastrzębskich szkołach. Spełniło również oczekiwania uczniów oraz nauczycieli, którzy nie kryją swojego zadowolenia z możliwości korzystania podczas procesu edukacji z nowych technologii, nowoczesnych sprzętów oraz pracy w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej.
    Na realizacje projektu miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 368 808,67 zł, natomiast jego koszt całkowity 1 610 363,14. Okres realizacji projektu: 02.2021 r. – 11.2023 r.
    Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej XII Infrastruktura edukacyjna Działania 12.2 Infrastruktura kształcenia zawodowego Poddziałania 12.2.2 Infrastruktura kształcenia zawodowego – RIT Subregionu Zachodniego.

• EFRR_POZIOM_kolor.jpg