Praktyczne zajęcia w hotelu

27 mar 2024, 12:42

Po przybyciu na miejsce, uczniowie z niekłamanym zapałem zaangażowali się w realne zadania związane z obsługą śniadań przy gościach. W praktyce wykonywali wszystkie niezbędne czynności, zapoznając się z protokołem obsługi, dbałością o detale oraz bezpośrednim kontaktem z klientami. To niezwykle wartościowe doświadczenie, które pozwoliło im w pełni zrozumieć, jak funkcjonuje praca w hotelowej restauracji.

Jednakże to nie koniec atrakcji tego wyjątkowego dnia! Po części praktycznej w Starym Młynie, uczniowie udali się do niezwykłego obiektu - hotelu bezobsługowego Alto, będącego częścią kompleksu Qubus Hotel. To miejsce, gdzie nowoczesność i innowacyjność spotykają się z potrzebami współczesnego podróżnika.

Z wizytą w hotelu bez obsługi, uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki funkcjonowania takiego miejsca. Poznali procesy technologiczne, zarządzanie rezerwacjami online, a także interakcje z systemami automatyzacji obsługi gości. Była to wyjątkowa okazja do zrozumienia, jak nowoczesne technologie mogą rewolucjonizować branżę hotelarską.

Cały wyjazd nie tylko umożliwił praktyczne zapoznanie się z codziennymi obowiązkami w hotelu, ale również poszerzył horyzonty uczniów o nowoczesne podejścia w sektorze turystycznym. Dzięki temu doświadczeniu, klasa 3cT zdobyła nie tylko wiedzę, ale także praktyczne umiejętności, które na pewno przydadzą się w ich przyszłej pracy w branży hotelarskiej.

Barbara Omylakowska