Projekt Otwarta Akademia Nauki AWSB

28 lis 2023, 19:24

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w następujących wykładach:

Temat 1: „Kto wie o nas więcej - my sami czy Facebook? Targetowanie behawioralne, Big Data i ich wpływ na nasze życie”. Warsztaty prowadził pan Grzegorza Adam. Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie oraz jak nie pozostawiać „śladów” swojej działalności w sieci.

Temat 2: „Wszystko co trzeba wiedzieć o inflacji - dlaczego dzisiaj mamy taką inflację jaką mamy i czy trzeba się tym martwić?” Prelegentem był pan dr Adam Żabka. Choć ostatnio dość często czytamy o inflacji w różnych serwisach, to jednak najwięcej o niej mówi nam … nasz portfel. Choć banknoty wciąż wyglądają tak samo, to przez inflację ich siła nabywcza spada. Warto zatem wiedzieć dlaczego tak się dzieje.

Udział w projekcie to również okazja do poznania uczelni. Pan Grzegorz Adam dyrektor ds. operacyjnych w Akademii WSB zaprezentował ofertę edukacyjną dla tegorocznych absolwentów.

Jadwiga Kulas, Katarzyna Panfil, Małgorzata Lach

Dziękujemy Panu Dariuszowi Gruszczykowi za przygotowanie nagłośnienia w auli i w sali kinowej.