Realizujemy projekt z ósmoklasistami

25 mar 2022, 19:50

Nie często zdarzają się spotkania, podczas których młodzież przekazuje wiedzę i umiejętności innym uczniom. Ekonomiści Korfantego podjęli się takiego zadania. Co ważne, robią to profesjonalnie!

Podczas warsztatów uczniowie klasy III a TP i III a TG pokazują jak konstruować własne biznesplany, jak analizować otoczenie czyli konkurencję i potencjalnych klientów, jak dobrze opracować analizę SWOT czy też jak zaplanować kampanię marketingową.

Podczas spotkań nie brakuje interaktywnych zabaw, ćwiczeń i … upominków dla najaktywniejszych ósmoklasistów. Okazuje się, że przeprowadzenie warsztatów w formule "uczniowie dla uczniów", to świetny sposób, aby trafić do młodzieży szkół podstawowych.

Przykładowe efekty prac ósmoklasistów

Celem realizowanego projektu jest także przeprowadzenie konkursu ekonomicznego dla ósmoklasistów
"W zgodzie z ekologią - mój pomysł na biznes".
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do przygotowania biznesplanów w formie prezentacji multimedialnych.
Czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

Tymczasem przed nami kolejne ekonomiczne warsztaty, kolejne spotkania,
kolejna szansa na zdobywanie nowych umiejętności.

Małgorzata Lach

Uczniowie prowadzący warsztaty:
Inga Seńkowska (klasa III a TP)
Dominika Jabłońska (klasa III a TP)
Emila Kowalik (klasa III a TG)
Natalia Humaniuk (klasa III a TG)
Karolina Sztajnert (klasa III a TG)
Brunon Landziński (klasa III a TP)
Łukasz Nawrocki (klasa III a TP)

Koordynatorzy projektu:
Elżbieta Janusz