Stawiamy na kompetencje ekonomiczne

29 sty 2022, 14:26

Młodzież uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez ekspertów finansowych z Akademii WSB: pana dra Tomasza Kasprowicza oraz pana Piotra Bibrzyckiego. Uczniowie mają okazję poznawać zasady tworzenia budżetów domowych,  poznają formy oszczędzania i inwestowania oraz związane z tym ryzyko. W świecie finansów ważna jest również umiejętność takiego uzupełniania braków w budżecie, aby nie wpaść w spiralę zadłużeniową.

Ostatnim modułem warsztatów będzie bezpieczeństwo elektroniczne transakcji. Zagrożenia w sieci to dziś poważny problem, który dotyka wielu sfer naszego życia. Warto zatem poznawać zasady bezpiecznego korzystania z usług finansowych, które realizujemy drogą elektroniczną.

Ze względu na przejście szkół ponadpodstawowych na zdalne nauczanie, najbliższe warsztaty odbędą się z wykorzystaniem platformy Teams.

Małgorzata Lach

Więcej na stronie https://wsb.edu.pl/projekt-nbp-2022-r