ŚWIĘTO LICZBY PI

17 mar 2024, 17:53

Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. W zapisie dziesiętnym liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych i nie da się jej przedstawić ani pod postacią skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb.

Również nasza szkoła, jak co roku, dołączyła do obchodów tego święta. Wybrane klasy miały okazję uczestniczyć w różnych aktywnościach, między innymi teście na Kahoot oraz rywalizacji w matematycznym Escape Booku. Nagrodami dla zwycięzców były oczywiście PI-erniki.

Z tej okazji stworzyliśmy nasze wspólne szkolne Pi-miasto, które można zobaczyć obok sali 211a.

Wspólne świętowanie Dnia Liczby Pi odbyło się dzięki współpracy nauczycieli zespołu matematyczno-przyrodniczego oraz zaangażowanych w organizację uczniów klasy 4c LO.