Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

Uczniowie Korfantego w projekcie Junior Top Young

23 wrz 2020, 16:54

Pierwsza edycja programu odbyła się w roku szkolnym 2019/2020. Była tonowa inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów.Jest to program rozwojowy skierowany do uczniów szkół średnich, umożliwiający im kontakt z praktyką biznesową przekazywaną przez doświadczonych profesjonalistów branży. Oprócz wizyt specjalistów i menedżerów w szkołach, uczniowie mogą wziąć udział w konkursie „Logistyczne podchody”, który wymaga od nich kilkumiesięcznego zaangażowania i zespołowego (3-osobowo)rozwiązywania problemów w określonym czasie.

Wszystkie działania skierowane są na ucznia aby wesprzeć go w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej tego, w którym kierunku chce się rozwijać. Uczniowie w grupach 2 osobowych piszą referaty na jeden z 3 tematów podanych przez organizatorów zgłębiając wybrane zagadnienia w fachowej literaturze, specjalistycznych czasopismach i na wybranych stronach internetowych - konkurs "GET TO THE TOP".

Program Junior Top Young jest jedną z inicjatyw, które swój początek mają w organizowanym przez PSML (Polish Supply Management Leaders) corocznym programie „Top Young 100” dla najlepszych i najbardziej aktywnych studentów w Polsce. Program Junior Top Young nie jest skierowany do studentów uczelni wyższych a skupia się na uczniach szkół średnich.

Więcej na:

https://topyoung100.pl/junior-top-young/

https://psml.pl/programy/junior-top-young/