Uczniowie zgłębiali tajniki Gazety "Jastrząb"

5 gru 2020, 16:46

Nie ma chyba mieszkańca, który by nie czytał Gazety Samorządowej „Jastrząb”. To ważne medium na lokalnym rynku, bo dzięki niemu jastrzębianie dowiadują się o istotnych dla miasta sprawach. I właśnie ta gazeta stała się tematem trzeciego spotkani uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w ramach prowadzonej tam innowacji pedagogicznej.

Dlaczego tym razem zainteresowanie "Korfantego" skierowało się w kierunku Gazety „Jastrząb”? W szkole wskazują, że powstała 30 lat temu, czyli ma dokładnie tyle lat, ile samorząd, który odrodził się w Polsce po czasach komunizmu. Można powiedzieć, że „Jastrząb” to swoista kronika miasta, ostatnich 30 lat. Jest istotną częścią władzy samorządowej.

Spotkanie z redaktor naczelną czasopisma Izabelą Grelą odbyło się za pośrednictwem Internetu. Uczniowie pytali między innymi o to, na jakiej tematyce skupia się gazeta, jak powstaje, w jaki sposób można zostać jej dziennikarzem i - to pytanie na czasie - jak wygląda praca w redakcji w okresie pandemii.

Katarzyna Barczyńska-Łukasik