Wiele pięknych słów…

17 paź 2017, 20:32

13 października odbyła się w naszej szkole wielka gala związana z rozstrzygnięciem konkursu historyczno-literackiego zatytułowanego „Dominik Ździebło pseudonim Kordian – życie zapisane ojczyźnie". Częścią tego wydarzenia była sesja naukowa poświęcona urodzonemu na Pochwaciu wielkiemu śląskiemu bohaterowi, dowódcy największego zgrupowania Armii Krajowej o nazwie „Żelbet" działającego na terenie Małopolski.
Uroczystość uświetniła swoim przybyciem prezydent Jastrzębia- Zdroju Anna Hetman, która objęła patronat nad konkursem.
Wśród wielu znamienitych gości znaleźli się: poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura, który był fundatorem głównej nagrody, pani Alina Chojecka, reprezentująca posła do Sejmu RP, panaKrzysztofa Gadowskiego – fundatora nagród dla zdobywców II i III miejsca. Zaszczycił nas też swoją obecnością Śląski Wicekurator Oświaty pan Dariusz Domański.
Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz oświatowych miasta i radnych Rady Miejskiej, oraz wspierającego naszą ideę przedsiębiorcy, Marian Hudka.
Honorowy patronat objął doktor Józef Musioł, przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Śląska i autor książek poświęconych życiu Dominka Ździebły, który był jednym z prelegentów w trakcie sesji.
Zainaugurowała ją swoim wykładem doktor Joanna Zdziebło, nauczycielka naszej szkoły.
Całemu wydarzeniu towarzyszyli przedstawiciele lokalnych mediów, a patronat medialny nad nim sprawował Dziennik Zachodni.

Danuta Łozińska