Żegnamy z wielkim żalem

3 maj 2023, 21:23

Pani Danuta była zawsze życzliwa i serdeczna. Bezinteresowną opieką otaczała nowych nauczycieli, cierpliwie tłumacząc zawiłości życia szkolnego. Zawsze miała czas dla drugiego człowieka i nigdy nie odmawiała pomocy. Bardzo lubili Ją uczniowie, ceniąc za wiedzę, oczytanie i rzetelność. Była też wspaniałym wychowawcą – każdy uczeń był dla Niej ważny i traktowany z szacunkiem.

Pochodziła ze wsi Kuźnica w powiecie kłobuckim, studia polonistyczne ukończyła na Uniwersytecie Śląskim. Kolejnym etapem była praca w młodym górniczym mieście Jastrzębie–Zdrój. Od początku była związana z naszą szkołą. Mimo obowiązków zawodowych i domowych starała się dokształcać i zdobywać nowe kwalifikacje – wychowankowie wspominają dziś bardzo wysoki poziom nauczanej przez Nią etyki.

Nigdy się nie poddawała – nawet w trudnych sytuacjach życiowych zachowywała pogodę ducha i szukała jasnych stron.

Nasza społeczność szkolna poniosła kolejną, bolesną stratę. Będziemy jednak pamiętać o Jej dobroci i szczerym uśmiechu, którym obdarzała nas przez wiele lat.

Społeczność Zespołu Szkół Nr 2

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się Mszą Świętą w dniu 6 maja 2023 roku o godzinie 12:00
w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jastrzębiu-Zdroju.

"Spośród tylu rzeczy których nie wiemy

Najdotkliwiej uwiera

Że nigdy

Nie wiemy, czy to nie jest ostatni raz