Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego

7 mar 2021, 14:57

Żeby ułatwić i w jakiś sposób zachęcić uczniów do „wkuwania” słówek,w naszej szkole zaczęto wykorzystywać aplikację InstaLing, której podstawowym założeniem jest systematyczna, codzienna praca w formie quizu, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Aplikacja jest dostępna na każdym urządzeniu podłączonym do internetu a sesję trwającą zwykle od kilku do kilkunastu minut można wykonać w dowolnym miejscu i czasie. Dodatkowo uczeń może odsłuchać wymowę słówek przygotowaną przez profesjonalnego lektora. Nauczyciel pracujący z daną grupą co tydzień zmienia zestaw słówek i monitoruje w wybranym przez siebie trybie (miesięcznym, tygodniowym) postępy uczniów.

Uczniowie początkowo sceptycznie podchodzili do tego sposobu nauki, z czasem jednak docenili jego zalety i obecnie cenią sobie fakt, że kilka minut dziennie spędzonych z aplikacją daje szanse na systematyczne wzbogacanie zasobu słownictwa.

Efektem ich pracy jest uzyskanie Złotego Certyfikatu Jakości Kształcenia Języka Angielskiego
w systemie InstaLing w semestrze zimowym tego roku.
Gratulacje !

Barbara Będkowska