Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

6 lis 2023, 08:55

Wizyta w palmiarni w Gliwicach

W październiku klasa II a BS odwiedziła palmiarnię w Gliwicach. Palmiarnia jest nowoczesną instytucją, egzotyczną oazą w centrum przemysłowego miasta. Oprócz roślin tropikalnych czy kaktusów można tu zobaczyć chociażby owiane złą sławą piranie czy groźne gady.
6 lis 2023, 08:47

Zajęcia dydaktyczne w Planetarium Śląskim

W październiku uczniowie klas 1 b LO, 1b, 1 e, 1 g technikum naszej Szkoły uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych przez Planetarium im. M. Kopernika w Śląskim Parku Nauki. Obiekt ten obecnie należy do jednego z najnowocześniejszych parków nauki na świecie.
5 lis 2023, 19:10

Wspieramy jastrzębskie hospicjum

Tradycją Korfantego jest, że 1 listopada wspieramy jastrzębskie hospicjum. Nie mogło nas zabraknąć w tym roku na cmentarzu komunalnym. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!
5 lis 2023, 18:05

Kulturalna uczta

Klasy Ia i IIa LO miały w ostatni piątek możliwość wyboru między książką, malarstwem a teatrem. W ramach integracji klas pojechaliśmy do Katowic na Targi Książki.
2 lis 2023, 19:06

WYCIECZKA KATOWICE - SZYB WILLSON

Body Worlds – najliczniej odwiedzana wystawa świata w Katowicach! Nową odsłonę tej niezwykłej wystawy autorstwa dr. Gunthera von Hagensa oglądali uczniowie klasy 1 aT, 2 cT I 3 bT.
2 lis 2023, 08:37

Akcja krwiodawstwa

27 października odbyła się w naszej szkole akcja krwiodawstwa. Wzięli w niej udział uczniowie pełnoletni. Do akcji przystąpiło 31 ochotników, z których 19 oddało krew. Łącznie zebrano 8 litrów 550 ml krwi. Jolanta Wyciszczok
30 paź 2023, 20:14

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W październiku uczniowie klasy 2c LO uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym oraz strażakiem PSP Bartłomiejem Sępiakiem - absolwentem naszej szkoły.