Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

30 wrz 2023, 19:01

Wystawa fotografii w "Galerii Pod Sową"

Klasa 1a T odwiedziła "Galerię Pod Sową" w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć piękną wystawę fotografii autorstwa Ewy Madej.
27 wrz 2023, 11:13

Klasy Porty Terminale w Gdańsku

W dniach 21-23.09.2023 , klasa 2G T i 3 BT technikum o profilu obsługi portów i terminali miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Gdańska, zorganizowanej na zaproszenie Spółki PKP Intercity. Nasza wizyta obejmowała udział w Targach TRAKO, zwiedzanie Muzeum Solidarności oraz najważniejszych zabytków Gdańska.
26 wrz 2023, 11:58

Wystawa "Body Worlds"

W miniony piątek, uczniowie klas 3a oraz c LO odwiedzili katowicką Galerię Szyb, w której przedstawiana jest ekspozycja autorstwa dr. Guntera "Body Worlds".
24 wrz 2023, 18:59

Przedstawiciele „Korfantego” na otwarciu punktu doradztwa dla młodzieży

Przedstawiciele naszej szkoły wraz z panią dyrektor Ewą Mentel wzięli udział w otwarciu punkty doradztwa dla młodzieży YOLO. W uroczystości wzięła również udział prezydent miasta Anna Hetman oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Andrzej Koba.
24 wrz 2023, 18:38

Szkoła Branżowa II stopnia otrzymała imię Zesłańców Sybiru

Imię Zesłańców Sybiru otrzymała Szkoła Branżowa II Stopnia w Jastrzębiu-Zdroju, wchodząca w skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Uroczystości z tym związane odbyły się we wrześniu, kiedy wspominany jest atak Związku Sowieckiego na Polskę - 17.09.1939 roku.
20 wrz 2023, 08:25

Spotkanie ze sztuką

Klasa 2 b LO zainaugurowała tegoroczny cykl wizyt w Miejskim Ośrodku Kultury. Tym razem uczniowie mieli okazję poznać ciekawe malarstwo portretowe. Autor prac – Tad Chlodek, jastrzębianin i plastyk z wykształcenia, w PRL-u pracował w kultowej firmie jubilerskiej „Imago Artis”. Na emigracji w USA utrzymywał się z malowania obrazów i billboardów.
18 wrz 2023, 10:27

12. edycja Narodowego Czytania

9 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie para prezydencka zainaugurowała akcję Narodowego Czytania, W tym roku czytamy fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wybór dzieła nie jest przypadkowy, gdyż „Nad Niemnem” to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.