Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

22 lut 2023, 11:06

„Wojna i przemoc w naszym świecie”

To temat projektu edukacyjnego realizowanego w naszej szkole poprzez różne działania, we współpracy z biblioteką. Jednym z efektów będzie wystawa prac plastycznych poświęcona rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie, ale i - przemocy, także tej codziennej.
21 lut 2023, 19:20

Latanie może być pasją

17 lutego 2023 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Dyrektora Adama Brandysa. Pan Adam reprezentuje katowicki oddział firmy Welcome znajdujący się na Lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach.
19 lut 2023, 16:03

Palmiarnia "robi wrażenie"...

9 lutego 2023 roku klasy 2b i 2c LO utrwalały i poszerzały swoją wiedzę botaniczną w gliwickiej palmiarni. Uczniowie oprowadzani po palmiarni przez przewodnika nie tylko podziwiali rośliny i słuchali informacji na ich temat, ale także szukali tej, która ich najbardziej zadziwiła, zrobiła na nich największe wrażenie.
16 lut 2023, 12:33

Narciarze i snowboardziści na stoku

Lekki mróz, dużo śniegu i jeszcze więcej słońca, taka pogoda towarzyszyła nam w czasie białego szaleństwa na stoku "Skolnity" w Wiśle. W wyjeździe brała udział 30-osobowa grupa uczniów i 3 nauczycieli naszej szkoły. Jeśli zima wytrwa - zapraszamy na kolejny wyjazd.
16 lut 2023, 12:28

Tłusty Czwartek

Jest taki dzień w roku, kiedy wszyscy zgodnie z tradycją odkładają dietę na boczny tor i sięgają po PĄCZKI - mowa tu o Tłustym Czwartku, który sygnalizuje zakończenie karnawału.
16 lut 2023, 08:09

Pasja+Mobilność=Ratyzbona

Nauczycielom pracującym w Zespole Szkół im. W. Korfantego nie można odmówić zaangażowania w pracę z młodzieżą oraz na rzecz szkoły. W lutym nauczycielce języka niemieckiego - Wiesławie Dziendziel nie straszną jest zimowa aura, gdyż z pasją bierze udział w szkoleniu dla nauczycieli języka niemieckiego w Ratyzbonie (Regensburg).
15 lut 2023, 18:30

„Zakochani są wśród nas”

Z okazji walentynek Biblioteka Szkolna zorganizowała konkurs literacki „Zakochani są wśród nas”. Uczestnicy wykazali się znajomością utworów lirycznych, piosenek o tematyce miłosnej oraz par literackich i filmowych.