Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

3 paź 2022, 21:49

Savoir- vivre na co dzień

W środę 28 września młodzież naszej szkoły wzięła udział w warsztatach dotyczących zasad dobrego wychowania i trendów modowych w codziennym życiu. Prowadząca zajęcia, pani Sylwia Gierez- Dobiczek, trenerka dress code i savoir-vivre, udowadniała - odwołując się do wielu przykładów - że wizerunkowy savoir- vivre jest w biznesie i w towarzystwie równie ważny jak dobre maniery.
28 wrz 2022, 19:53

Światowy Dzień Turystyki w Jastrzębiu-Zdroju

Światowy Dzień Turystyki przypadający na 27 września miał także swoją jastrzębską odsłonę. W tym dniu odbył się spływ rzeką Szotkówką oraz konkursy o tematyce turystycznej. Organizacją przedsięwzięcia zajęło się Stowarzyszenie Turystyka I Rekreacja przy współudziale Stowarzyszenia „Z Korfantym w przyszłość...”, a także OSP Moszczenica i WOPR Jastrzębie-Zdrój.
27 wrz 2022, 08:48

Zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych

21 i 22 września odbyły się zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych. W części sportowej integracji uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach sportowych: torze przeszkód, skokach, rzutach do kosza i przeciąganiu liny.
26 wrz 2022, 18:54

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jej celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
23 wrz 2022, 15:55

Projekt Enter

23 września 2022r. uczniowie klasy 4b TP – technik logistyk uczestniczyli w projekcie ENTER Jastrzębie- Edycja 2.0. Tematem szkolenia była „Fabryka cyfrowa, Fabryka Innowacji i Inteligentna Produkcja”. Podczas szkolenia uczestnicy mogli zapoznać się ze zmianami, jakie związane są z Przemysłem 4.0, powszechną cyfryzacją gospodarki i społeczeństwa.
23 wrz 2022, 15:49

Dotknięcie sztuki

Stereotypowy Bytom to szkody górnicze i rozpadające się kamienice. Zaprzeczeniem tego schematu myślowego były jednak spotkania, w których wzięły udział klasy II i III Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistycznym.
20 wrz 2022, 18:33

MŁODZIEŻ Z "KORFANTEGO" W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję „Sprzątania świata”. Uczniowie wraz z nauczycielami posprzątali nie tylko teren wokół szkoły, ale również pobliską okolicę .