Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

26 wrz 2022, 18:54

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jej celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
23 wrz 2022, 15:55

Projekt Enter

23 września 2022r. uczniowie klasy 4b TP – technik logistyk uczestniczyli w projekcie ENTER Jastrzębie- Edycja 2.0. Tematem szkolenia była „Fabryka cyfrowa, Fabryka Innowacji i Inteligentna Produkcja”. Podczas szkolenia uczestnicy mogli zapoznać się ze zmianami, jakie związane są z Przemysłem 4.0, powszechną cyfryzacją gospodarki i społeczeństwa.
23 wrz 2022, 15:49

Dotknięcie sztuki

Stereotypowy Bytom to szkody górnicze i rozpadające się kamienice. Zaprzeczeniem tego schematu myślowego były jednak spotkania, w których wzięły udział klasy II i III Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistycznym.
20 wrz 2022, 18:33

MŁODZIEŻ Z "KORFANTEGO" W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję „Sprzątania świata”. Uczniowie wraz z nauczycielami posprzątali nie tylko teren wokół szkoły, ale również pobliską okolicę .
19 wrz 2022, 18:57

Projekt „PEWNYM KROKIEM KU PRZYSZŁOŚCI..."

Z nowym rokiem szkolnym ruszamy z nowymi działaniami w ramach projektu „PEWNYM KROKIEM KU PRZYSZŁOŚCI - kampania edukacyjna planowania kariery zawodowej”. Zadanie realizowane jest przez Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość...” w ramach środków finansowych uzyskanych z Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.
19 wrz 2022, 18:47

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

15 września uczniowie klas 2 c LO, 3 c LO i 4 b LO, wzięli udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty poprowadził ratownik medyczny Konrad Rawiński, na stałe związany z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym.
17 wrz 2022, 18:35

Szkolenie BHP

14 września uczniowie klas 1 cT, 3 aT oraz 3 dT uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym przepisów BHP i ppoż oraz udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.