Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

22 lis 2022, 20:44

Warsztaty kuchni włoskiej

Uczniowie klasy 2cT o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których zdobyli nowe umiejętności praktyczne i poznali tajniki kuchni włoskiej.
22 lis 2022, 17:53

Święto Niepodległości

Narodowe święto jest obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Tradycją naszej szkoły stało się, iż ten właśnie dzień łączy pokolenia. Wzorem poprzednich lat również i w tym roku odbyło się spotkanie młodzieży Zespołu Szkół nr 2 z seniorami ze stowarzyszenia „Srebrni” oraz z przedstawicielami chóru „Melodia”.
21 lis 2022, 20:10

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI w "KORFANTYM"

Dzień Życzliwości wywołał uśmiech na wielu twarzach. Uczniowie i nauczyciele chętnie dzielili się dobrym słowem, przesyłali sobie pozdrowienia i wyrazy życzliwości...
21 lis 2022, 20:05

Przedszkolaki ratują życie

W listopadzie uczennice klasy 2c Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyły w zajęciach z pierwszej pomocy w Publicznym Przedszkolu Nr 21. Karolina, Wiktoria, Ola, Paulina oraz Wiktoria uczyły cztero- i pięciolatki udzielania pierwszej pomocy.
20 lis 2022, 20:42

Dzień życzliwości

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Życzliwość to uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka drobnych słów, niewymuszona grzeczność. Oto jakie działania zaplanowaliśmy w tym dniu dla społeczności "Korfantego".
20 lis 2022, 20:39

Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA

18 listopada 2022 roku uczniowie 2 i 3 klasy technikum hotelarskiego, wraz z opiekunami panią Barbarą Omylakowską i panem Jackiem Sędkiem uczestniczyli w 29. Międzynarodowych Targach Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA oraz 20. Targach Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD w Krakowie.
20 lis 2022, 18:11

Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie

W dniach 2 listopada oraz 17 listopada ponad 170 uczniów klas pierwszych naszej Szkoły uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych przez Planetarium im. M. Kopernika w Śląskim Parku Nauki. Obiekt ten obecnie należy do jednego z najnowocześniejszych parków nauki na świecie.