Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

26 maj 2022, 22:07

Wycieczka do Żywca

25-go maja odbyła się wycieczka przedmiotowa do "Muzeum Browarnictwa" w Żywcu. Uczniowie klasy 3dTG poznali tajniki warzenia piwa i historię browaru żywieckiego.
26 maj 2022, 22:00

Bohuminskie grillowanie

W maju, w czeskim Bohuminie odbył się międzynarodowy konkurs kulinarny, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klasy 3dT: Agata Musioł i Tomasz Pisarek. Uczniowie mieli za zadanie przygotować karkówkę z grilla wraz z dodatkami również sporządzanymi na grillu.
25 maj 2022, 21:22

Jak dobrze być hotelarzem...

Klasa 2cT wraz z nauczycielem przedmiotów hotelarskich wybrała się na wycieczkę dydaktyczną do Żor. Podczas naszej wycieczki odwiedziliśmy Hotel Kameleon, gdzie zapoznaliśmy się z hotelem SPA and Wellness.
25 maj 2022, 18:30

„Mała architektura przed szkołą”

We wtorek, 24 maja odbyło się głosowanie wyłaniające zadanie do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego. Spośród 5 propozycji uczniowie „Korfantego” wybrali zadanie - „Mała architektura przed szkołą”. Wniosek na realizację takiego zadania złożyli uczniowie klasy I BS. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się i złożyli wnioski z propozycjami zadań. Ewa Mentel
25 maj 2022, 11:17

Wakacyjna oferta pracy

Firma JSU Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej JSW S.A. poszukuje do pracy osoby pełnoletnie na okres wakacyjny w swoich obiektach: Pobierowo, Sianożęty, Zakopane. Osoby zainteresowane proszone o kontakt pod numerem: 537 149 203
24 maj 2022, 19:21

Szachowy Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły

23 maja 2022 r. odbył się Szachowy Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły. Szachy to gra strategiczna rozgrywana przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy za pomocą figur i pionów. Liczba unikalnych partii szachowych możliwych do rozegrania jest większa od wszystkich elektronów znajdujących się we wszechświecie.
24 maj 2022, 08:45

Fotografujemy i oprowadzamy po Krakowie

20 maja 2022 uczniowie klasy 1eT, technik fotografii i technik organizacji turystyki, pojechali do Krakowa na wycieczkę, której celem było zapoznanie się z pracą przewodnika i pilota wycieczek oraz opracowanie projektu fotograficznego.