Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

8 gru 2023, 11:53

Akcja Charytatywna "Świat bez głodu"

W naszej szkole była przeprowadzona akcja charytatywna na rzecz PAH. Sprzedawane były różnego rodzaju wypieki i gadżety z logo Polskiej Akcji Humanitarnej. Wspieraliśmy program "Pajacyk". Dzięki waszemu zaangażowaniu udało się zebrać kwotę w wysokości 1806,07 zł. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Ewa Goraus
8 gru 2023, 11:41

Współpraca z Akademią Wychowania Fizycznego

5 grudnia, przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, wzięli udział w spotkaniu dotyczącym współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Nasze placówki działają na podstawie umowy patronackiej, która została podpisana w 2022 roku.
8 gru 2023, 11:34

Magiczny dzień na Kazimierzu

5 grudnia klasy 2f T oraz 1b T wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa, która skupiła się na magicznej atmosferze Jarmarków Adwentowych oraz fascynującym zwiedzaniu dzielnicy Kazimierz z profesjonalnym przewodnikiem .
8 gru 2023, 08:57

Wycieczka do Krakowa

27 grudnia uczniowie klas III A i IV C LO odwiedzili Kraków, by poszerzyć swoje humanistyczne horyzonty.
1 gru 2023, 20:13

Wycieczka przedmiotowa do Hotelu Belweder*****

30 listopada br. grupa hotelarzy z klasy pierwszej wraz z opiekunami: Panią Żanetą Ciuksa-Macoń i Panią Elżbietą Janusz, wybrała się na wycieczkę w ramach zajęć z hotelarstwa do Hotelu Belweder. Pięciogwiazdkowy Belweder usytuowany jest na zboczu Góry Równicy, wśród gór i lasów w urokliwej krajobrazowo części Ustronia.
1 gru 2023, 19:46

Włączamy się w kampanię Białej Wstążki

Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Symboliczna biała wstążka na ubraniu jest wyrazem sprzeciwu wobec stosowania przemocy wobec kobiet.
29 lis 2023, 17:17

Wycieczka do Warszawy

21 listopada uczniowie „Korfantego” z nauczycielami wychowania fizycznego kibicowali polskiej reprezentacji, która rozgrywała mecz towarzyski z reprezentacją Łotwy na Stadionie Narodowym w Warszawie.