Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

3 kwi 2023, 15:38

KONKURS PLASTYCZNY Z PROMUJĄCY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na ochronę środowiska naturalnego oraz promowanie zachowań proekologicznych. Tegoroczne święto obchodzone jest pod hasłem „Zmiana zaczyna się od działania”. W związku z tym organizujemy konkurs plastyczny i serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia w nim udziału. Joanna Kanak i Monika Goik
2 kwi 2023, 19:42

Zapraszamy na wystawę fotograficzną "Akcent koloru"

W trakcie Dni Otwartych, zaprosiliśmy rodziców naszych młodych zdolnych uczniów na wystawę fotograficzną klasy II eT z kierunku technik fotografii i multimediów. Na II roku nauki jest to pierwsze podsumowanie umiejętności młodych fotografów. Wysoki poziom prac zaskoczył zarówno rodziców, jak i uczących przedmiotów zawodowych.
2 kwi 2023, 18:36

Pasja.Mobilność.Praktyka. - Erasmus + w Maladze

W ramach projektów doszkalających kadry nauczycieli, miałyśmy okazję wybrać się do pięknej Malagi i uczestniczyć w zajęciach z języka hiszpańskiego z gotowaniem.
2 kwi 2023, 18:14

„Wojna i przemoc w naszym świecie.”

Pod tym hasłem kryły się działania podejmowane w szkole od 24 lutego, czyli od rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie. Adresatem była młodzież, a w szczególności młodzież ukraińska. Wzorem innych szkół , instytucji oświatowych i domów kultury stworzyliśmy tzw. Pracownię Kultury w celu umożliwienia różnych form wypowiedzi.
2 kwi 2023, 14:18

Happening "Adaptacje zieleni i dźwięku"

Uczniowie „Korfantego” uczcili 100. rocznicę urodzin Jerzego Nowosielskiego, organizując zdarzenie artystyczne, w którym wzięła udział społeczność szkolna. W ten sposób młodzi artyści nie tylko byli biernymi odbiorcami sztuki, ale też twórcami.
30 mar 2023, 19:51

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

30 marca uczniowie klasy Technikum Logistyki i Porty i terminale wzięły udział w 4 Lotniskowych Targach Zawodoznawczych.
30 mar 2023, 09:54

„Fascynujący świat minerałów i skał”

29 marca młodzież klasy 1b oraz 1g Technikum uczestniczyła w warsztatach geologicznych „Fascynujący świat minerałów i skał” na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej.