Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

15 wrz 2021, 20:00

Integracja uczniów klas pierwszych

15 września odbyła się integracja uczniów klas pierwszych. Dopisała piękna pogoda i dobra atmosfera. Blok sportowo- rekreacyjnej rywalizacji został przeprowadzony w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego i rozpoczął się od wspólnej „Belgijki”.
15 wrz 2021, 19:45

Młodzież z "Korfantego" w akcji Sprzątanie świata

W teorii wszyscy doskonale wiemy, jak ważne są działania proekologiczne. Mamy świadomość tego, że powinniśmy zrezygnować z korzystania z plastikowych torebek czy słomek do picia, że należy pamiętać o oszczędzaniu energii i segregowaniu śmieci. A jak jest w praktyce?
15 wrz 2021, 19:40

Stypendyści z "Korfantego"

Miło nam poinformować, że czterech uczniów naszej szkoły - Katarzyna Zalewska, Klaudia Liberda, Rafał Krzempek i Tomasz Mierzwiński - otrzymało stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Aby skorzystać z Programu Stypendialnego Miasta Jastrzębie-Zdrój nie wystarczy wysoka średnia, ale także ponadprzeciętna wiedza w konkursach i olimpiadach. Gratulujemy!
13 wrz 2021, 20:21

Kibicowaliśmy naszej drużynie

10 września 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się IV Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Startowało 16 drużyn z komend z całego województwa. Konkurencje polegały na realizacji zadań praktycznych z zakresu ratownictwa technicznego, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
11 wrz 2021, 19:19

Sukces ekonomisty

7 września br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach. Bardzo wysokie, bo 8 miejsce w Polsce i tytuł laureata, zdobył uczeń Zespół Szkół Nr 2 Tomasz Mierzwiński z klasy III a TG.
7 wrz 2021, 07:38

Wrześniowy kiermasz książek

Już we wrześniu w rusza kiermasz książek w „Korfantym”. To świetna okazja, aby zaopatrzyć się w podręczniki potrzebne do nauki w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum lub Branżowej Szkole I stopnia. Kiermasz to również miejsce, gdzie możesz zdobyć ciekawą lekturę na długie jesienne wieczory. Przeczytaj o wydarzeniu i dowiedz się więcej.
5 wrz 2021, 15:04

Eko-szkoła

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła będzie uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie „Eko- Szkoła”.