Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

4 wrz 2021, 15:43

Szkolenie na Malcie

W czasie wakacyjnej przerwy od zajęć lekcyjnych troje nauczycieli ZS Nr 2 im. W. Korfantego odbyło szkolenie zagraniczne z zakresu wykorzystania technologii cyfrowej pt.: "Creative use of Technology in the classroom 5-day" w maltańskiej Alpha School of English.
3 wrz 2021, 21:11

Rocznica podpisania Porozumienia Jastrzębskiego

3 września 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się obchody 41. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła.
3 wrz 2021, 17:36

Konkurs fotograficzny „ # moje epickie wakacje”

Pora letnia i związana z nią przerwa wakacyjna sprzyja podróżowaniu. Odwiedzając różne zakątki Polski i świata możemy zaobserwować cuda fauny i flory oraz piękne miejsca zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami. Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, który pozwoli na chwilowy powrót do wyjątkowych miejsc, jakie udało Ci się odwiedzić podczas tegorocznych wakacji.
2 wrz 2021, 18:58

Kursy ratownicze - wrzesień 2021. Zaczynamy!

Zapraszamy na KURS MŁODSZEGO RATOWNIKA WOPR oraz RATOWNIKA WODNEGO. Pierwsze zajęcia odbędą się 18 września o godz. 7:00 na krytej pływalni Laguna w Jastrzębiu-Zdroju (przy Zespole Szkół Nr 2, ul. Warszawska).
2 wrz 2021, 17:39

Konkurs fotograficzny „Zabierz książkę na wakacje…”

Przed nami najprzyjemniejszy okres w roku – wakacje! A jeśli wakacje, to urlop. A jeśli urlop to… koniecznie z książką w ręku. Nic nie poprawi humoru ani nie zrelaksuje tak, jak dobra lektura. Czy to na plaży, w górach czy w domu – zawsze warto mieć jakąś w zanadrzu.
1 wrz 2021, 16:31

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022. Pani dyrektor Ewa Mentel powitała w murach „Korfantego” 239 uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego, Technikum oraz Branżowej Szkoły I stopnia. Wszystkim uczniom z Zespołu Szkół Nr 2 i ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy zdrowia, wytrwałości oraz pozytywnej energii.
31 sie 2021, 18:21

Pamiętamy o rocznicy wybuchu wojny

1 wrzesień to nie tylko zwyczajowa data rozpoczęcia roku szkolnego. W ferworze nowych zajęć i obowiązków, choć przez chwilę powinniśmy pomyśleć wtedy o tych, którzy w 1939 roku próbowali powstrzymać przeważające siły wroga.