Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

26 maj 2021, 13:31

Młodzi regionaliści

11.edycja Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku spotkała się z szerokim odzewem wśród naszych uczniów. Warto przypomnieć, że w tym ogólnopolskim, interdyscyplinarnym konkursie wymagana jest wiedza z zakresu historii, sztuki, dziedzictwa kulturowego, geografii i literatury. Organizatorami są – Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej oraz Związek Górnośląski, a patronat sprawują Kuratorzy Oświaty – Śląski i Opolski.
25 maj 2021, 21:36

Języki obce w Korfantym

Nauka języków obcych jest i zawsze będzie trendy, daje bowiem wiele możliwości: otwiera perspektywę harmonijnego rozwoju, zwiększa poczucie własnej wartości oraz daję szansę na poznanie interesujących ludzi i nawiązanie międzynarodowych przyjaźni. Chcesz kontynuować swoją przygodę z nauką języków obcych? Sprawdź i przekonaj się dlaczego warto to robić w Korfantym. Zobacz prezentacje uczniów klasy europejskiej. Może do nas dołączysz…?
24 maj 2021, 21:06

Nagroda Korfantego

Weronika Wasieloff, uczennica klasy III e T, w Dniu Patrona Szkoły otrzymała Nagrodę Korfantego za udział w licznych akcjach charytatywnych. Nagroda jest bardzo cenna, ponieważ uczennica otrzymała ją za pomoc innym. Serdecznie gratulujemy! Weronika przygotowała prezentację o sobie i swojej pracy. Zachęcamy do obejrzenia.
13 maj 2021, 13:54

Stypendia pomostowe dla maturzystów

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłasza XX edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Na maturzystów pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka ponad 500 stypendiów pomostowych na I rok nauki. Roczna wysokość stypendiów to 7000 zł, wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego.
7 maj 2021, 13:16

Niwelator, teodolit, tachimetr… i nie tylko

W ramach projektu „Profesjonalne pracownie 3 w Jastrzębiu-Zdroju” pracownia dla zawodu technik architektury krajobrazu w Zespole Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała sprzęt potrzebny do praktycznej nauki zawodu. Młodzi adepci niełatwego fachu będą mieć do swojej dyspozycji między innymi podświetlaną deskę kreślarską, niwelator, teodolit i tachimetr.
1 maj 2021, 10:46

Powodzenia na egzaminach maturalnych!

Tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości, jasnego i otwartego umysłu, wiary we własne siły i udanego startu w dorosłe życie. Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Nr 2.
29 kwi 2021, 08:48

Ekologiczny konkurs plastyczny

Jesteśmy szkołą promującą i stawiającą na ekologiczne rozwiązania. O tym, że mamy uczniów, których głowy są pełne ekologicznych pomysłów oraz mnóstwo chęci do działania przekonaliśmy się podczas tegorocznego konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach Dni Ziemi.