Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

10 cze 2021, 14:53

Spotkanie bibliotekarzy jastrzębskich szkół

2 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie bibliotekarzy szkół jastrzębskich. Jego celem było omówienie sytuacji bibliotek szkolnych podczas nauczania zdalnego, problemów związanych z powrotem uczniów do szkół i pomocy podopiecznym w zaadaptowaniu się do nowych warunków po długim okresie izolacji.
7 cze 2021, 16:17

Webinar Top Absolwentki Korfantego

Tuż przed długim weekendem uczniowie Korfantego wzięli udział w webinarze prowadzonym przez Top Absolwentkę Korfantego dr Izabellę Curyllo-Klag, która oprócz pełnienia funkcji adiunkta w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracuje między innymi z Instytutem Witkacego w Warszawie.
3 cze 2021, 13:50

Spływ kajakowy - pomysł na aktywny wypoczynek

Spływ kajakowy to idealny sposób na integrację i aktywność ruchową. O walorach tej formy czynnego wypoczynku mogli przekonać się ekonomiści i architekci Korfantego, którzy wraz z opiekunami wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Rudą.
3 cze 2021, 12:51

Odchodzą świadkowie historii

28 maja delegacje ZS Nr 2 i ZS Nr 6 wzięły udział w pogrzebie pani Ingi Sitko. Była jednym z ostatnich już świadków Marszu Śmierci. W styczniu 1945 roku jej rodzice, Gertruda i Erwin Mołdrzyk udzielili schronienia dwóm zbiegłym więźniarkom – Simie i Malce Dafner. Inga miała wtedy 10 lat.
31 maj 2021, 22:13

Dzień Hamburgera

Pod koniec maja przypada Światowy Dzień Hamburgera. Do celebrowania tego święta przyłączyli się także uczniowie Korfantego z klas gastronomicznych i hotelarskich.
30 maj 2021, 16:53

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Trwa elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na platformie firmy Vulcan. Absolwentów szkół podstawowych informujemy, że na stronie: https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/ można zapoznać się z zasadami rekrutacji i sposobem wprowadzenia wniosku kandydata. Życzymy udanych wyborów!
30 maj 2021, 15:26

Korfanty News

Koniec roku szkolnego to czas na podsumowanie. Kolejny odcinek Korfanty News pokazuje zdobyte przez uczniów Klasy Europejskiej umiejętności. Zapraszamy do Korfantego!