Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

21 cze 2021, 17:07

Wycieczka przedmiotowa do Szczyrku

Klasy drugie rehabilitacyjno-medyczne i pożarnicze Korfantego odwiedziły Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Szczyrku. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje pogotowie, obejrzeliśmy karetki i sprzęt ratowniczy oraz dowiedzieliśmy się kto może zostać ratownikiem.
21 cze 2021, 16:54

X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Zespół Szkół Nr 2 wziął udział w programie profilaktycznym " Znamię, znam je?" Uczniowie poznali sposoby zapobiegania rakowi skóry.
18 cze 2021, 13:17

"Od pomysłu do biznesu"

Ekonomiści klas drugich przedstawili swoje pomysły na biznes. Pisząc biznesplany uczniowie nie tylko zaprezentowali swoje pomysły na działalność gospodarczą, ale również pokazali sposoby pozyskania środków finansowych na własny biznes oraz drogę do osiągnięcia sukcesu.
17 cze 2021, 18:27

Sukces Korfantego

„Powtórzyć sukces jest jeszcze trudniej niż odnieść go po raz pierwszy” (Fonteyn Margot ). W tegorocznym Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021, nasze Technikum Nr 1 powtórzyło ubiegłoroczny sukces, zdobywając po raz drugi „Srebrną odznakę”.
16 cze 2021, 20:13

Mistrz Języka Angielskiego

16 czerwca 2021 roku zostały rozdane nagrody za konkurs wiedzy gramatycznej języka angielskiego zorganizowanego przez panią Dorotę Sitek-Sędek i panią Marię Pietranik. Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego, a jego laureatów wyłonił finał konkursu, który miał miejsce 9 czerwca.
16 cze 2021, 12:51

Warsztaty fotograficzne

26 czerwca na godzinę 10:00 Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” zaprasza na bezpłatne warsztaty do Domu Zdrojowego w Jastrzębiu-Zdroju. Jak zrobić dobre zdjęcie smartfonem? Jak wykorzystać smartfon, aby wyciągnąć z niego maksimum możliwości? Jak zrobić fotografię portretową? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na warsztatach. Zapraszamy! Szczegóły na plakacie.
15 cze 2021, 19:26

Ekonomiści na praktykach zawodowych

W maju tego roku ekonomiści Korfantego (uczniowie klasy II a TG) zrealizowali praktyki zawodowe u lokalnych pracodawców. Praktyka zawodowa, która gwarantowana jest przez szkołę, umożliwia łączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną, w rzeczywistych warunkach pracy ekonomisty.