Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

20 kwi 2021, 09:49

Kohoot - Dzień Ziemi

Myślisz, że dużo wiesz o ekologii? Uważasz, że troszczysz się o środowisko? Z okazji Dnia Ziemi zapraszamy Cię do sprawdzenia się w quizie na Kahoot - niektóre pytania na pewno Cię zaskoczą!
19 kwi 2021, 08:05

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypada na czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Co każdy z nas może zrobić z okazji Dnia Ziemi?
17 kwi 2021, 16:14

Dlaczego warto mieć hobby?

Hobby pobudza zmysły, wyzwala pozytywne emocje i nadaje życiu kierunek. Sprawia, że nabiera ono kolorów i większego sensu. Brak hobby prowadzi do nudy, pustki, a nawet depresji i destrukcyjnych uzależnień. Hobby wyzwala pozytywne emocje i wpływa na poczucie dobrostanu.
16 kwi 2021, 18:51

15 kwietnia to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LOGISTYKI

Inicjatorem odbywającego się od 2008 roku Dnia Logistyki jest Niemieckie Towarzystwo Logistyczne (BVL). Jego zamierzeniem od samego początku było zachęcenie firm do organizowania "drzwi otwartych" i pokazów techniki logistycznej "na żywo". Co roku, zawsze w tym samym dniu - 15 kwietnia liderzy rynku zapraszają do zwiedzania konkretnych obiektów, aby w ten sposób młodzi pasjonaci logistyki mogli zapoznać się ze specyfiką procesów logistycznych.
15 kwi 2021, 18:23

Pieniądze wszyscy znamy, czy aby na pewno...?

14 kwietnia br. uczniowie Korfantego uczestniczyli w ekonomicznych warsztatach pt. „Rozpoznawanie autentyczności banknotów”. Prelekcję przeprowadził główny specjalista ds. Komunikacji Społecznej Narodowego Banku Polskiego, pan Bartosz Łuczywo.
13 kwi 2021, 18:44

Połącz się z UE Katowice!

Zapraszamy uczniów zainteresowanych studiami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach do udziału w wydarzeniach online, które będą trwać od 19 do 23 kwietnia br.
9 kwi 2021, 11:20

Zakończyliśmy zbiórkę książek dla dzieci GCZD

W środę 31 marca zakończyliśmy akcję zbierania książek dla dzieci z oddziału onkologicznego w Górnośląskim Centrum Zdrowia dziecka w Katowicach.