Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

31 mar 2021, 13:55

Maturzysto - poradnik dla Ciebie

Skorzystaj z padletu " Poradnik maturzysty" w zakładce Szkolny Ośrodek Kariery. Znajdziesz tam informacje o maturze, poszukiwaniu pracy, studiach, szkołach policealnych...
30 mar 2021, 22:55

Atrakcyjne Mazurki i Fit Babki

Kulinarny konkurs wielkanocny został rozstrzygnięty. W tym roku można było wystartować w dwóch kategoriach – tradycyjny mazurek wielkanocny i dietetyczna babka. Uczniowie Korfantego stanęli na wysokości zadania i zadziwili komisję konkursową pomysłowością.
30 mar 2021, 22:22

Kreatywnie w Korfantym

Kubek termiczny, który utrzymuje temperaturę nawet przez 72 godziny, latająca deskorolka, która potrafi wznieść się na wysokość ok. 50 metrów, inteligentne buty, które pozwalają skakać nawet na 2 metry w górę. Podcza warsztatów zorganizowanych przez Centralny Dom Technologii, uczniowie Korfantego dla tych niekonwencjonalnych produktów opracowywali strategie sprzedaży.
30 mar 2021, 17:22

Wyniki konkursu WIELKANOCNEGO

Konkurs „Stół Wielkanocny Inaczej” dobiegł końca. Otrzymaliśmy od Was bardzo dużo zgłoszeń! Jury stanęło przed niełatwym wyborem. Nadesłane prace są naprawdę wyjątkowe i widać, że włożyliście w ich tworzenie wiele trudu. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie! :)
30 mar 2021, 10:28

27 marca – Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru został ustanowiony w 1961 r. – na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. W sobotę to święto ludzi teatru obchodzono już po raz 60. w ponad stu państwach na świecie!
25 mar 2021, 18:05

Ósmoklasisto – przyszłość puka do Twoich drzwi!

Szkolny Ośrodek Kariery w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego oferuje Ci pomoc w wyborze Twojej drogi edukacyjno – zawodowej. Zapraszamy do „KORFANTEGO” na spacer po szkole oraz spotkanie z doradcą zawodowym. Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i odpowiemy na nurtujące Cię pytania. Umów się na spotkanie.
25 mar 2021, 18:03

KORFANTY NEWS

Kolejny film klasy europejskiej z serii Korfanty News realizowany na informatyce po angielsku. Tym razem uczniowie zaklinają wiosnę. Niech moc będzie z nimi!